Šialené čísla! Celoplošné testovanie nás stojí len za víkend 9-miliónov! Tie peniaze mohli ísť pre chorých

Slovensko už niekoľko týždňov celoplošne testuje svojich obyvateľov, ktorí sa musia testovať, aby mohli napríklad chodiť do práce. Zaviedol to ešte bývalý premiér Igor Matovič a my na takéto testovanie míňame ako štát milióny eur denne. Podľa poslankyni Janky Cigánikovej je to zbytočné a príliš drahé.

Janka Cigániková uviedla, že počas posledného víkendu sme vykonali 909 187 Ag testov, z čoho 2 644 bolo pozitívnych. A keďže vykonanie jedného testu stojí štát 10 eur, dohromady sa minulo za tieto 2 dni viac ako 9 000 000 eur.

“Nájdenie jedného jediného pozitívneho človeka nás teda vychádza na 3 438 eur a to ešte neberieme do úvahy, že pri pozitivite 0,29 % testov zásadne vstupujú do hry chybovosť testov a falošná pozitivita,” uviedla Cigániková.

Predsedníčka Výboru Národnej rady pre zdravotníctvo si myslí, že od povinného celoplošného testovania treba upustiť a koncentrovať by sa malo na lepšiu starostlivosť o pozitívnych a chorých. “Celoplošné testovanie má svoj význam iba v ohniskách pri oveľa vyšších číslach, iba v kombinácii s obmedzením pohybu, alebo vo fabrikách, kde sa pracovne stretáva veľa ľudí,” dodala s tým, že oceňuje kroky nového premiéra Eduarda Hegera a ministra zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ktorí premýšľajú o zmenách aj v testovacej stratégii.

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353