Zo sveta

Sestrička odmietla očkovanie. Po 14-tich rokoch ju vyhodili. Nevie to pochopiť a totálne ju to položilo

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj keď väčšina zdravotníkov poslúchla a nechala sa vo Veľkej Británii zaočkovať, stále sa nájdu tisíce, ktorí nie sú zaočkovaní a hrozí im výpoveď. Niektorých však už vyhodili aj po rokoch strávených v nemocnici a pomoci ľuďom.

Louise Akesterová pracovala pre britské zdravotníctvo 14 rokov, no kvôli svojmu rozhodnutiu nezaočkovať sa musela súhlasiť so skončením pracovného pomeru. Veľká Británia totiž ako jedna z čoraz väčšieho počtu krajín schválila povinné očkovanie proti ochoreniu COVID-19 v zdravotníckom sektore, pričom nariadenie sa týka všetkých zdravotníckych pracovníkov aj zamestnancov v zariadeniach sociálnych služieb.

Vo videu, ktoré 36-ročná žena zverejnila na sociálnej sieti TikTok, Akesterová hovorí: „Bolo to to najťažšie, čo som musela urobiť, rozlúčiť sa so všetkými, s každým, o koho som sa tak dlho starala, s ľuďmi, s ktorými som pracovala.“

„Bolo to veľmi emocionálne, nie je to fér,“ hovorí bývalá sestrička. „Proste nemôžem uveriť tomu, čo nám robí hlúpa vláda, proste to nechápem, nerozumiem,“ hovorí Akesterová frustrovane.

@louiseakester

#againstcovidvaccine

♬ original sound – Louise Akester

Britská vláda prijala takéto nariadenia dokonca aj pre dodávateľov tovaru, kuchárov či poštárov, ktorí vstupujú do domovov pre seniorov. Preukazovať sa potvrdením o očkovaní sa nemusia ale zákazníci, ich návštevy, prípadná núdzová pomoc zvonku alebo osoby mladšie ako 18 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *