Šesť poslancov bude súčasťou komisie na vyšetrovanie smrti Lučanského. Bude tam aj toto meno!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zriaďuje v súvislosti so smrťou Milana Lučanského vyšetrovaciu komisiu. Tou budú okrem iného súčasťou aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ale napríklad aj prezidentka, verejná ochrankyňa práv, Slovenská advokátska komora či zástupcovia európskych organizácií.

Boris Kollár do tejto vyšetrovacej komisie vybral šiestich predstaviteľov parlamentu. Rozhodol sa vybrať troch z koalície a troch z opozície.

„Veľmi vítam a chcem poďakovať všetkým politickým stranám, ktoré sú v parlamente, že bez absolútnych prieťahov boli okamžite ochotní reagovať a navrhli týchto členov,“ povedal Kollár.

Navrhovanými členmi za Národnú radu sú Juraj Krúpa (OĽaNO), Milan Laurenčík (SaS), Petra Hajšelová (Sme rodina), Marián Saloň (Smer), Marian Kotleba (ĽSNS) a Denisa Saková (Hlas).

„Som pevne presvedčený, že v čo najkratšom čase sa postavia pragmaticky pred verejnosť a dajú odpovedať na všetky otázky, ktoré verejnosť traumatizujú,“ dodal Kollár.