Šerif odporúča demonštrantom nevstupovať do jeho okresu pretože jeho obyvatelia majú radi zbrane - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Šerif odporúča demonštrantom nevstupovať do jeho okresu pretože jeho obyvatelia majú radi zbrane

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

„Hovorím demonštrantom, ak si vážite život, pravdepodobne by ste nemali  demonštrovať  v Polk County. Pretože ľudia v okrese Polk majú radi zbrane, majú zbrane, povzbudzujem ich, aby vlastnili zbrane, a dnes večer budú vo svojich domovoch s nabitými zbraňami. A ak sa pokúsite preniknúť do ich domovov, aby ste kradli, zapálili oheň, dôrazne im odporúčam, aby vás vyhodili svojimi zbraňami z domu. “ odporučil na tlačovej besede šerif okresu Polk v štáte Florida – Grady Judd, informuje portál Armádny Magazín

“Osoba, ktorá je v obydlí …, v ktorom má osoba právo byť, nemá povinnosť ustúpiť a má právo zostať na svojom pozemku a použiť hocijakú silu, ak sa odôvodnene domnieva, že použitie sily je potrebné na to, aby sa zabránilo bezprostrednej smrti, alebo ublíženiu na zdraví, alebo aby sa zabránilo bezprostrednému spáchaniu násilného zločinu. Predpokladá sa, že osoba, ktorá nezákonne a násilne vstúpi, alebo sa pokúša vstúpiť do obydlia osoby, koná s úmyslom spáchať protiprávny akt, ktorý zahŕňa aj vlámanie a podpaľačstvo”

Národnosti v okrese Polk tvoria z asi 60% belosi, z 25% hispánci a 15% je tam černochov. Šerifovo vyhlásenie je pravdepodobne viac zamerané na hrozbu pre zločincov, ako na radu pre obyvateľov, ktorí dodržiavajú zákon. Ale z právneho hľadiska sa zdá, že je to v súlade s floridským zákonom, ktorý v takýchto situáciách umožňuje použitie smrtiacej sily.

Protesty v USA vyvolalo úmrtie neozbrojeného Afroameričana Georgea Floyda, ktorý pred týždňom zomrel v Minneapolise v dôsledku policajného zásahu. Demonštrácie vo Washingtone boli násilné a podľa AP políciu prekvapili. Agenti Tajnej služby Spojených štátov, ktorá chráni amerického prezidenta a jeho rodinu, dokonca v piatok v noci preventívne presunuli šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa do bunkra. Urobili tak po tom, ako sa pred jeho washingtonským sídlom zhromaždili stovky demonštrantov, ktorí hádzali kamene a snažili sa preraziť policajné zátarasy. V bunkri, ktorý bol navrhnutý na použitie v núdzových situáciách, ako sú teroristické útoky, strávil Trump takmer hodinu, uviedla v pondelok agentúra AP s odvolaním sa na člena Republikánskej strany blízkeho Bielemu domu, ktorý nechcel byť menovaný, keďže nemá oprávnenie verejne sa vyjadrovať o súkromných záležitostiach hlavy štátu.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *