Šéf Pfizeru: Očkovanie bude každý rok, nejde o zisky, je to o láske - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Šéf Pfizeru: Očkovanie bude každý rok, nejde o zisky, je to o láske

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Šéf firmy Pfizer, ktorá vyrába vakcíny priznáva, že treťou dávkou to všetko neskončí. Očkovanie bude potrebné každý rok. Ľudia by sa ho vraj nemali báť podstúpiť, opakovaným očkovaním sa vo svete predsa šíri láska, nie strach.

Dr. Albert Bourla, šéf Pfizeru je stále presvedčený o tom, že vďaka vakcínam sa mu podarilo zachrániť milióny životov i zachovať „základnú štruktúru našej spoločnosti.“ Na výčitku svetových zdravotných charitatívnych organizácií, že farmaceutickým spoločnostiam vyrábajúcim vakcíny nemorálne rastú zisky oponoval tým, že je to predsa pre dobro veci. 

35 miliardový zisk Pfizeru je stále nič v porovnaní s miliardami dolárov, ktoré vďaka vakcínam ušetril a tiež v porovnaní so zachránenými životmi. Akékoľvek kalkulácie o profitovaní rázne odmieta. Priznáva, že bohaté krajiny si za rýchle dodanie vakcín zaplatili nejaké peniaze navyše, avšak krajiny s nízkymi príjmami ich získali bez nároku na zisk.

„Zásadným bodom je, že sme zachránili milióny životov,“ a ako pokračoval, „globálnej ekonomike sme ušetrili miliardy dolárov. Je to silný stimul do inovácií pre ďalšiu pandémiu,“ zdôraznil.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *