Šéf nemeckej komisie pre očkovanie: Nenechal by som teraz zaočkovať svoje sedemročné dieťa - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Šéf nemeckej komisie pre očkovanie: Nenechal by som teraz zaočkovať svoje sedemročné dieťa

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nedal by v súčasnosti zaočkovať svoje sedemročne dieťa proti covidu. Takýto názor má šéf Stálej komisie pre očkovanie v Nemecku (STIKO) Thomas Mertens.

Thomas Mertens to odvodnil tým, že je k dispozícii nedostatok informácií o znášanlivosti vakcíny vo vekovej kategórii päť až jedenásť rokov. Dodal, že by ho zatiaľ nepresvedčilo ani to, keby EMA schválila očkovanie spomínanej kategórie a označila ho za bezpečné.

Okrem údajov z registračnej štúdie vakcíny totiž neexistujú „žiadne údaje“ o znášanlivosti vakcíny v spomínanej vekovej skupine. Vyjadrenia o možných dlhodobých následkoch alebo škodách sú preto sotva možné.

Šéf Stálej komisie pre očkovanie v Nemecku vychádza z toho, že ťažké priebehy ochorenia sú u detí veľmi zriedkavé, treba preto veľmi dobre zvážiť vedľajšie riziká vakcíny, najmä s ohľadom na možný zápal srdcového svalu. Mertens nevidí dôvod, prečo by sa nedostatočná zaočkovanosť dospelých mala teraz kompenzovať očkovaním detí.

Iná situácia je u detí s už existujúcimi ochoreniami, pri ktorých by sa očkovanie odporučilo, dodal potom Mertens.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *