Šéf moslimskej strany v Holandsku odkazuje domácim: "Nepáči sa vám rozmanitosť? Odíďte!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Šéf moslimskej strany v Holandsku odkazuje domácim: “Nepáči sa vám rozmanitosť? Odíďte!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Tunahan Kuzu je politik a predseda moslimskej politickej strany DENK, ktorá vznikla v Holandsku. Dnes už žije v Holandsku veľké množstvo moslimov, ktorí sú tam vďaka migrácii a tak má táto európska krajina aj politické strany, ktoré sú čisto moslimské. Tento predseda strany sa však postaral o poriadny rozruch svojim najnovším vyjadrením.

“Ak sa im nepáči (myslel tým Holanďanov) meniace sa Holandsko, v ktorom žijú ľudia s odlišnou kultúrou… ako napríklad v meste Zaandam alebo v susednom meste Poelenburg, mali by odísť” povedal predseda moslimskej strany Tunahan Kuzu.

Táto strana dvoch tureckých moslimov, ktorí ju založili enormne rýchlo rastie a to hlavne v oblastiach s vysokou moslimskou populáciou v Holandsku.

V posledných parlamentných voľbách 2017 táto strana DENK získala tri kreslá a takmer 200 000 hlasov. O rok neskôr bola ešte úspešnejšia v komunálnych voľbách a zmietla aj niektoré tradičné ľavicové strany.

Jeden zo zakladateľov strany Selçuk Öztürk dokonca v minulosti vyhlásil “Alah vás môže potrestať!”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *