Zo sveta

Šéf moslimskej strany v Holandsku odkazuje domácim: „Nepáči sa vám rozmanitosť? Odíďte!“

Tunahan Kuzu je politik a predseda moslimskej politickej strany DENK, ktorá vznikla v Holandsku. Dnes už žije v Holandsku veľké množstvo moslimov, ktorí sú tam vďaka migrácii a tak má táto európska krajina aj politické strany, ktoré sú čisto moslimské. Tento predseda strany sa však postaral o poriadny rozruch svojim najnovším vyjadrením.

„Ak sa im nepáči (myslel tým Holanďanov) meniace sa Holandsko, v ktorom žijú ľudia s odlišnou kultúrou… ako napríklad v meste Zaandam alebo v susednom meste Poelenburg, mali by odísť“ povedal predseda moslimskej strany Tunahan Kuzu.

Táto strana dvoch tureckých moslimov, ktorí ju založili enormne rýchlo rastie a to hlavne v oblastiach s vysokou moslimskou populáciou v Holandsku.

V posledných parlamentných voľbách 2017 táto strana DENK získala tri kreslá a takmer 200 000 hlasov. O rok neskôr bola ešte úspešnejšia v komunálnych voľbách a zmietla aj niektoré tradičné ľavicové strany.

Jeden zo zakladateľov strany Selçuk Öztürk dokonca v minulosti vyhlásil „Alah vás môže potrestať!“.

3 Replies to “Šéf moslimskej strany v Holandsku odkazuje domácim: „Nepáči sa vám rozmanitosť? Odíďte!“

  1. No,už sa to blíži,západ už čoskoro šaría.vari sa toho ešte aj dožijem nakoniec,nie je to až tak ďaleko s tym celkovým ,,presidlovanim“ ktoré beží v plnom prúde.ja plánujem pobudnúť v Európe pár rokov,potom odchádzam do južnej Ameriky, ďakujem Bohu,že som sa naučila perfektne španielsky.nepaci sa mi akým smerom sa Európa uberá,nechcem tu žiť.

  2. Toto chcú „naši“ liberáli aj pre naše Slovensko ! Buďte ľudia bdelí a nedajte sa oklamať ! ! ! Ide o budúcnosť našej vlasti. Berme si príklad z Maďarska. Ak to dokázali oni dokážeme to aj my !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *