Politika Zo sveta

Šéf Európskeho Parlamentu: “Ak Európa neprijme migrantov, stratí dušu a srdce”

Šéf Európskeho parlamentu, Španiel David Sassoli, naliehal na predsedu Európskej Komisie, aby nejakým spôsobom pomohol migrantom na lodi Open Arms, ktorú prevádzkuje neziskovka Proctiva. Tá ilegálne nabrala 120 migrantov pri Lybijských brehoch, hoci mala povolené vyplávať zo Španielskych prístavov iba na prepravu potravín.

“Situácia je vážna a vyžaduje okamžitú akciu,” povedal Sassoli talianskej La Reppublica. Tvrdil tiež, že ak Európa odmietne pomôcť migrantom, “bude to znamenať, že stratila dušu i srdce”.

V júni roku 2018 zakázala talianska a maltská vláda dopravným plavidlám s migrantmi zakotviť vo svojich prístavoch, ak iné členské štáty EÚ nesľúbia, že ich prijmú. Globalizačný technokrati v Bruseli zatiaľ neboli schopní presvedčiť taliansku a maltskú vládu, aby zmenili svoje postoje.

Európska Komisia uviedla, že analyzuje nový Taliansky zákon, ktorý povoľuje zabavenie lode a udelenie pokuty až do výšky 1 milióna eur v prípade, že bez povolenia privezie nelegálnych migrantov do Talianska. Komisia overuje, či je zlučiteľný s európskym právom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *