Šéf EÚ Juncker sa sťažoval, že nemá vlastné lietadlo a pochválil Merkelovú za jej krásne umelecké dielo, ktoré urobila pre Európu - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Šéf EÚ Juncker sa sťažoval, že nemá vlastné lietadlo a pochválil Merkelovú za jej krásne umelecké dielo, ktoré urobila pre Európu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V nedávnom rozhovore sa odchádzajúci šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker sťažoval, že počas svojej služby nikdy nedostal súkromné bývanie, takže musel žiť v hotelovej izbe, kde nebolo možné prijímať oficiálnych hostí.

Jeho sťažnosti však pripomínajú skôr maniere panovníkov, než demokratického politika a vysokého úradníka Európskej únie.

Politik tiež znovu vyjadril rozhorčenie, že na rozdiel od Donalda Trumpa mu neposkytujú súkromné ​​lietadlo, uviedol britský denník The Daily Mail, ktorý píše o Junckerovi ako o “bossovi EÚ”.

Šéf EÚ Jean-Claude Juncker sa znovu sťažoval, že na rozdiel od prezidenta Spojených štátov nemá vlastné lietadlo. Označil tiež za “absurdné” skutočnosť, že najvyššie pozície v európskej politike obsadzuje príliš málo žien, napísal Daily Mail.

Podľa denníka, v rozsiahlom rozhovore s nemeckými novinami Bild, odchádzajúci predseda Európskej komisie priznal, že mu bude chýbať Angela Merkelová. Porovnal sa nemeckou kancelárkou, ktorá má tiež v úmysle čoskoro opustiť svoj post, s “krásnym umeleckým dielom” dodal Juncker.

Okrem toho však britský denník zaujalo, že sa Junker sťažoval, že rovnako ako predseda Európskej rady Donald Tusk nemá súkromnú rezidenciu. Počas svojej služby preto žil v hotelovej izbe s veľkosťou 50 metrov štvorcových, za ktorý mesačný poplatok predstavoval 3 250 eur.

“Pričom si generálny tajomník NATO žije na panstve a občas nás pozýva, keď si musíme oddýchnuť. A všetci veľvyslanci majú rezidencie, poznám veľa, “zdôraznil Junker.

“Najväčším problémom bolo, že som nemohol pozvať nikoho domov. Nemôžem hovoriť s oficiálnymi hosťami, ktorí sedia na posteli. Na druhú stranu, keď som s nimi lietal komerčnými letmi celé roky, vždy som bol pozvaný do ich súkromných rezidencií, “uviedol.
 
Politik si spomenul, ako počas vyjednávania s americkým prezidentom musel neustále sledovať čas, aby sa neoneskoril na spiatočný let: “Trump stále hovoril:” Vaše lietadlo môže čakať! “Nechápal, že som nemal osobné lietadlo.”

Publikácia uviedla, že Junker nie je prvýkrát pobúrený absenciou vlastného lietadla. V roku 2014, počas volebnej kampane na post predsedu Európskej komisie, napísal na Twitteri: “Američania majú prezidentské lietadlo. U mňa nie je. Ale stále musím agitovať vo všetkých častiach Európy! “

dailymail.co.uk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *