Zo sveta

Scény z gréckej hranice pripomínajú prvú svetovú vojnu (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Scény pripomínajúce prvú svetovú vojnu sa odohrávajú na európskej hranici. Grécke pohraničné sily sa pohybujú v jedovatých výparoch, keď ich turecká polícia a údajne aj tureckom vyzbrojení migranti bombardovali slzným plynom.

Islamistický prezident Turecka Recep Tayyip Erdogan sa domnieval, že pohraničnú krízu odklonil tým, že sa rozhodol, že uzavrie svoje hranice, ktoré otvoril pre nelegálnych migrantov, ktorí si priali už minulú stredu preniknúť do Európy, a to kvôli riziku šírenia koronavírusu.

Zdá sa však, že tisíce migrantov zostávajú na hraniciach bez ohľadu na tomto rozhodnutí, a že tureckí pracovníci aj naďalej podporujú ich úsilie preraziť grécke hraničné ploty – v neposlednom rade bombardovaním svojich gréckych náprotivkov slzným plynom v záberoch zdieľaných na sociálnych médiách, ktoré rozoslala grécka tlač.

Zábery natočené z gréckej strany hranice a zdieľané gréckymi mediálnymi kanálmi ukazujú grécky personál a armádne ambulancie zamorené jedovatými výparmi v scénach pripomínajúcich neblaho vychýrené plynové útoky na zákopy prvej svetovej vojny po jednom takom bombardovaní.

Gréci sami použili slzný plyn, aby sa pokúsili odraziť nelegálnych migrantov, ktorí na nich vrhajú kamene a benzínové bomby, alebo sa pokúsili strhnúť či inak rozobrať hraničné oplotenie – nedávna videa však ukazujú, že mnoho migrantov pri plotoch je teraz zrejme zásobovaných plynovými maskami, aby mohli vykonávať svoje útoky na hranici.

Tureckí predstavitelia už skôr tvrdili, že do Grécka bolo prepustených najmenej 100 tisíc migrantov, grécka vláda to ale spochybňuje s tým, že úspešne zadržali desiatky tisíc a odhadujú počet, ktorí sa dostali cez pozemné hranice v stovkách.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *