Slovensko

SBS-kár upozornil v Poprade mužov, aby si dali rúška. Skončili v cele na stanici

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V jednom z nákupných centier v meste Poprad napadli dvaja muži člena ochranky. Ten mal mužov bez rúšok upozorniť, aby si ich nasadili.

Muži vo veku 20 a 27 rokov z obce Veľká Lomnica sa podľa polície dopustili násilia.

„Pracovníkom SBS bol starší z mužov upozornený, aby si prekryl rúškom ústa a nos, alebo aby opustil nákupné centrum. Upozornenie u oboch mužov vyvolalo neobyčajne agresívnu reakciu, začali kričať na pracovníka, čo si to dovoľuje a nasledovali ďalšie vulgárne vyhrážky,“ objasňuje Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.

Agresívne správanie mužov sa malo stupňovať a boli z nákupného centra vykázaní „Agresívni muži boli policajnou hliadkou obmedzení na osobnej slobode a boli umiestnení do cely policajného zaistenia,“ vysvetľuje polícia. Muži boli obvinení z trestného činu výtržníctva, spáchaného formou spolupáchateľstva. Prípadom sa zaoberá polícia v Poprade.