SaS už nie je vo vláde: „Slovensko dnes potrebuje bytostne riešiť iné veci, ako teplé miesto pre Igora Matovič“

Od štvrtku 25.marca 2021 už oficiálne nie je vo vláde s Igorom Matovičom nikto zo strany Richarda Sulíka SaS. V ministerských funkciách skončili po Sulíkovi aj ministri Branislav Gröhling a Ivan Korčok.

Ich ministerstvá (školstvo a diplomacia) budú viesť dočasní ministri Jaroslav Naď a Eduard Heger. Samotný premiér sa na akte demisie v prezidentskom paláci nezúčastnil. Keď podával demisiu Sulík, Matovič tam bol.

Šéfovi SaS-ky sa nepáči, že ak by premiér Matovič skončil, chcel by šéfovať novému vytvorenému miestu. Mal by záujem byť vicepremiérom pre boj s korupciou. „Slovensko dnes potrebuje bytostne riešiť iné veci, ako teplé miesto pre Igora Matoviča. Ľudia majú obrovské množstvo problémov, likvidujeme slovenský maloobchod, máme extrémnu vládnu krízu a Igor Matovič v tejto ťažkej dobe namiesto dôstojného vládnutia rieši seba.“ povedal Sulík.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353