Politika Zo sveta

Salvinimu rastie popularita! Voliť ho chce viac ľudí, ako celú súčasnú liberálnu vládu slniečkarov dohromady

Pre bývalého talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho sa veci nemohli vyvíjať lepšie: Čím dlhšie je pri moci neoliberálna ľavicová koalícia, tým viac rastie jeho popularita.

V novom prieskume získal vyše 34 percent – rovnako ako obe vládne strany dohromady.

Podľa Il Giornale je vodca strany Liga Severu, schopný získať 34,1% voličov, pričom Hnutie piatich hviezd dosiahlo len 16,8% a Demokratická strana (PD) 17,5%.

Taliansky „Il Capitano“ 46-ročný Matteo Salvini sa môže pochváliť aj veľkou podporou svojej osoby: S približne 40 percentnou podporou je teraz považovaný za najdôveryhodnejšieho politika v krajine.

Kritika politiky otvorených prístavov zostáva

„Vedia, že robia niečo, čo Taliani nechcú, a pretože vedia, že nemôžu vyhrať voľnú súťaž vo voľbách, kradnú ju. Sú to zlodeji demokracie, zlodeji suverenity, zlodeji, „uviedla Giorgia Meloni, vodkyňa konzervatívnej strany Fratelli d’Italia a bývalá ministerka za vlády Silvia Berlusconiho.

Prípadná aliancia Ligy Severu a konzervatívnej Fratelli d’Italia a Berlusconiho Forza Italia by získala vo voľbách pohodlnú väčšinu.

Koaličné strany tvrdia, že s ohľadom na blížiace sa „pravicové nebezpečenstvo“, dodrží svoje koaličné dohody do konca volebného obdobia, do roku 2023, očividne nikto nechce riskovať predčasnými voľbami.

One Reply to “Salvinimu rastie popularita! Voliť ho chce viac ľudí, ako celú súčasnú liberálnu vládu slniečkarov dohromady”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *