Salvinimu rastie popularita! Voliť ho chce viac ľudí, ako celú súčasnú liberálnu vládu slniečkarov dohromady - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Salvinimu rastie popularita! Voliť ho chce viac ľudí, ako celú súčasnú liberálnu vládu slniečkarov dohromady

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pre bývalého talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho sa veci nemohli vyvíjať lepšie: Čím dlhšie je pri moci neoliberálna ľavicová koalícia, tým viac rastie jeho popularita.

V novom prieskume získal vyše 34 percent – rovnako ako obe vládne strany dohromady.

Podľa Il Giornale je vodca strany Liga Severu, schopný získať 34,1% voličov, pričom Hnutie piatich hviezd dosiahlo len 16,8% a Demokratická strana (PD) 17,5%.

Taliansky “Il Capitano” 46-ročný Matteo Salvini sa môže pochváliť aj veľkou podporou svojej osoby: S približne 40 percentnou podporou je teraz považovaný za najdôveryhodnejšieho politika v krajine.

Kritika politiky otvorených prístavov zostáva

“Vedia, že robia niečo, čo Taliani nechcú, a pretože vedia, že nemôžu vyhrať voľnú súťaž vo voľbách, kradnú ju. Sú to zlodeji demokracie, zlodeji suverenity, zlodeji, “uviedla Giorgia Meloni, vodkyňa konzervatívnej strany Fratelli d’Italia a bývalá ministerka za vlády Silvia Berlusconiho.

Prípadná aliancia Ligy Severu a konzervatívnej Fratelli d’Italia a Berlusconiho Forza Italia by získala vo voľbách pohodlnú väčšinu.

Koaličné strany tvrdia, že s ohľadom na blížiace sa “pravicové nebezpečenstvo”, dodrží svoje koaličné dohody do konca volebného obdobia, do roku 2023, očividne nikto nechce riskovať predčasnými voľbami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *