Politika Zo sveta

Salviniho Liga Severu sa stala víťazom eurovolieb v Taliansku

Talianska pravicová Liga Severu, vedená vicepremiérom Matteom Salvinim, zvíťazila v nedeľňajších voľbách do Európskeho parlamentu (EP) v Taliansku. Vyplýva to z exit pollov zverejnených po uzavretí volebných miestností, ktoré boli v Taliansku otvorené až do 23.00 h SELČ.

Podľa agentúry AFP sa Salviniho Liga Severu umiestnila na prvom mieste so ziskom 27-31 percent hlasov.

Druhé miesto bude zrejme patriť Salviniho koaličnému partnerovi, protisystémovému Hnutiu piatich hviezd, ktoré podľa rôznych exit pollov zaznamenalo podporu 21-25 percent.

Podľa jedného z exit pollov, zverejneného verejnoprávnou televíziou RAI, Hnutie piatich hviezd skončilo dokonca na treťom mieste so ziskom v rozmedzí 18,5-22,5 percenta. Podľa tohto prieskumu medzi voličmi vychádzajúcimi z volebných miestností sa na druhom mieste umiestnila opozičná stredopravá Demokratická strana s podporou 21-25 percent.

Taliansko by mali v novom europarlamente zastupovať ešte ďalšie dve strany: Forza Italia expremiéra Silvia Berlusconiho (8-12 percent) a krajne pravicová opozičná formácia Bratia Talianska (5-7 percent), píše agentúra DPA.

Zdroj: topky.sk

5 Replies to “Salviniho Liga Severu sa stala víťazom eurovolieb v Taliansku

  1. I’m very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.

  2. I as well as my friends ended up following the nice points on your site and so immediately I got a terrible suspicion I never expressed respect to the web blog owner for those techniques. The ladies happened to be as a consequence happy to read them and have now absolutely been loving them. We appreciate you indeed being so accommodating as well as for considering this kind of helpful issues millions of individuals are really needing to discover. My personal honest regret for not expressing gratitude to sooner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *