Salvini: Talianske prístavy zostávajú zatvorené kvôli teroristom cestujúcim na lodiach migrantov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Salvini: Talianske prístavy zostávajú zatvorené kvôli teroristom cestujúcim na lodiach migrantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini vyhlásil, že chaos v Líbyi, ktorý vznikol kvôli útoku Chalífa Haftara, zvýšil hrozbu prítomnosti teroristov na palube lodí s migrantmi, ktoré mieria do Talianska.

“Prenikanie islamských teroristov už nie je rizikom, ale istotou. Preto je mojou povinnosťou zopakovať, že na talianskych brehoch nebude povolené žiadne kotvenie (lodí, pozn. Red.), “Povedal v rozhovore Matteo Salvini.

Dlhotrvajúci chaos v Líbyi sa tento mesiac vyostril po tom, čo maršal Chalífa Haftar oznámil útok na Tripolis, čo donútilo vládu národnej jednoty, aby sa bránila.

Líbyjský premiér Fayez al-Sarraj nariadil zatknutie Haftara a jeho spojencov z Líbyjskej národnej armády (LNA). LNA medzitým obvinila vládu národnej jednoty, že sa spolčila s teroristami.

Už skôr talianske úrady odmietli prijať prisťahovalcov z lode, ktorá patrila nemeckej mimovládnej organizácie Sea-Eye.

Na konci januára musela loď inej nemeckej humanitárnej organizácie Sea-Watch stráviť asi dva týždne na mori, pretože čakala na rozhodnutie talianskych úradov.

Nakoniec bolo takmer 50tim migrantom z lode povolené vystúpiť v Taliansku. Stalo sa tak potom, čo sedem európskych krajín, vrátane Talianska, súhlasilo s ich prijatím.

V marci talianske ministerstvo vnútra oznámilo, že došlo k 92% poklesu počtu migrantov, ktorí mieria do Talianska po mori. V januári až marci do krajiny prišlo len 571 migrantov, pričom v rovnakom období minulého roka to bolo takmer 6 300 migrantov.

zdroj: ac24.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *