Salvini po návšteve Maďarska: "Nová Európa zastaví príliv ďalších migrantov" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Salvini po návšteve Maďarska: „Nová Európa zastaví príliv ďalších migrantov“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podpredseda talianskej vlády Matteo Salvini sa pri návšteve Maďarska presvedčil o účinnej ochrane hraníc, ktorú zaviedlo Maďarsko.

„Spoliehame sa na to, že nová Európa, ktorá sa narodí po 26. máji, sa zameria na ochranu svojich vonkajších hraníc, pretože problémom nie je prerozdeľovať už prítomných migrantov, ale zastaviť ďalších,“ povedal minister vnútra Matteo Salvini na konci stretnutia so svojím maďarským náprotivkom Sándorom Pinterom.

„Teraz som na hranici medzi Maďarskom a Srbskom – tweetoval Salvini – rád sa opäť stretávam s premiérom Viktorom Orbánom a na vlastné oči vidím, ako efektívne jeho vláda zastavuje nelegálne prisťahovalectvo,“ napísal Matteo Salvini.

„Gratulujem maďarskej vláde k tomu, ako sa jej podarilo rýchlo a účinne zvládnuť situáciu na hraniciach krajiny. Strážia takmer 600 kilometrov hraníc, blokovali obchodovanie s ľuďmi, „uviedol vicepremiér na spoločnej tlačovej konferencii s maďarským premiérom.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *