Salvini označil novú vládu v Taliansku za najmenej demokratickú: "Táto vláda vznikla v Bruseli, nie v Ríme!" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Salvini označil novú vládu v Taliansku za najmenej demokratickú: “Táto vláda vznikla v Bruseli, nie v Ríme!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Taliansky politik a už bývalý minister vnútra Matteo Salvini odsúdil novú koalíciu Hnutie piatich hviezd a Demokratickú strany (PD) ako najmenej demokratickú vládu všetkých čias.

Salvini, ktorý vedie proti-migračnú stranu Liga, odsúdil novú koalíciu Hnutie piatich hviezd a ľavicovú Demokratickú stranu a uviedol: “Táto vláda je najmenej demokratická a najmenej splnomocnená, ktorá tu kedy bola. Ako môžete získať exekutívu, keď v ňu samotní zakladajúci členovia neveria? “Píše denník Il Giornale.

Bývalý minister vnútra pokračoval v útoku na predsedu vlady Giuseppe Conteho, ktorého rezignácia predznamenala kolaps koalície medzi Ligou a Hnutím piatich hviezd.

“Zaujímalo by ma: od kedy prestala naša vláda fungovať? Odpoveď znie: keď Giuseppe Conte zvolal všetko do Palazzo Chigi (sídlo premiéra), “uviedol s tým, že sa Conte pokúsil riadiť všetko od politiky spravodlivosti až po daňovú reformu, čím spomalil potrebné reformy.

Neskôr, počas živého vysielania na svojej stránke na Facebooku, Salvini oznámil, že sa nevzdá: “prebieha krádež demokracia: menšina menšiny porazené vo voľbách sa snaží dostať späť oknom. Táto vláda sa nezrodila v Ríme. Zrodila sa v Bruseli, aby odstránila osinu v prdeli – Salviniho. “

Salvini ďalej sľúbil, že sa ho nezbaví “palácovými hrami” a zvolal masívne demonštrácii v Ríme. Oslovil tiež talianskeho prezidenta Sergia Mattarellyho a povedal: “prezident, stále máte čas dať slovo držiteľom moci, ľuďom.”

Nová ľavicová vláda sa stretla s opačným sentimentom u odchádzajúceho európskeho komisára Günthera Oettingera, ktorý novú vládu označil za “pozitívny vývoj” a uviedol, že očakáva, že nová vláda bude “proeurópskou vládou, ktorá nebude pracovať proti Európe”.

Oettinger bol v minulosti častým kritikom Salviniho a tvrdil, že Salviniho Liga a Hnutie piatich hviezd sa aktívne snažia poškodiť alebo dokonca zničiť Európsku úniu.