Politika Zo sveta

Salvini odkazuje americkému hercovi, ktorý prišiel ľutovať migrantov, aby si ich vzal do lietadla domov

Po piatkovej návšteve amerického herca Richarda Gereho na utečeneckej lodi Open Arms, ktorá kotví v medzinárodných vodách neďaleko talianskeho ostrova Lampedusa, sa rozprúdila vášnivá debata medzi Gerem a talianskym ministrom vnútra Matteom Salvinim.

Tento politik, ktorý je síce nominálne len ministrom, ale ako líder najsilnejšej strany určuje politické dianie v krajine, zakázal talianskym prístavom prijímať lode s utečencami, čo platí aj pre loď Open Arms. Tá mala v čase piatkovej návštevy Gereho na palube 121 migrantov, predovšetkým z Líbye, no medzičasom na ňu pristúpilo ďalších 39 ľudí zachránených z chatrných člnov.

Gere vystúpil po návšteve lode na tlačovej konferencii na Lampeduse, kde vyzval Salviniho, aby prestal “démonizovať ľudí” a začal prijímať aspoň časť utečencov zachránených na mori.

Salvini Geremu obratom odpovedal, pričom využil tradičnú formulku odporcov migrácie “tak si ich zoberte domov” a hercovi navrhol, aby si vzal všetkých 160 migrantov do Hollywoodu.

“Ďakujeme tomuto veľkodušnému milionárovi, že vyjadruje znepokojenie o osud migrantov z Open Arms. Môže si ich zobrať do Hollywoodu, vo svojom súkromnom lietadle, všetkých ľudí z lode, a môže sa o nich starať vo svojich vilách. Ďakujeme ti, Richard!” napísal Salvini.

2 Replies to “Salvini odkazuje americkému hercovi, ktorý prišiel ľutovať migrantov, aby si ich vzal do lietadla domov

  1. Taký ako Riško Gere, kvôli tomu, aby dostal nejakú trápny štek, ešte v nejakom trápnejšom Hollywoodskom braku, predá aj vlastnú matku, iba aby sa zapáčil chlebodárcom.

  2. Hello I am so grateful I found your website, I really found you by error, while I was researching on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to say thank you for a remarkable post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it all at the moment but I have saved it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the great work.|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *