Salvini hovoril o Slovensku: Keď môže mať ruskú vakcínu Slovensko. Prečo ju nemôžeme mať my?

Bývalý taliansky minister vnútra Matteo Salvini, ktorý je v krajine veľmi populárny, ale kritický voči liberálnej politike, migrácii či Európskej Únii, spomenul Slovensko vo svojom vystúpení v médiách.

Reč bola o ruskej vakcíne Sputnik V, ktorá dorazila na Slovensko a má byť dostupná aj v Čechách. Očkuje sa ňou už v Maďarsku alebo Srbsku. Ľudia sa ňou očkujú aj v malom štáte, ktorý leží na území Talianska v San Marine, kde ľudia nemajú s vakcínou Sputnik V žiadny problém, aj keď stále nie je zaregistrovaná v Európskej Únii.

Matteo Salvini spomenul štáty ako Slovensko, Maďarsko či Česko, kde sa očkuje alebo bude očkovať ruskou vakcínou. Hovorí o tom, že sľúbené schválené vakcíny meškajú a spomenuté krajiny hľadajú tam, kde vakcíny sú. Pýta sa, prečo tak nerobí aj Taliansko.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353