adplus-dvertising

Salvini chce zmeniť zákon, aby mohol konfiškovať lode mimovládnych organizácií prevážajúce migrantov

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini údajne prepracúva dekrét o bezpečnosti a migrácii, aby umožnil vláde zabaviť lode plávajúce pod talianskou vlajkou.

Tento návrh prichádza potom, čo talianska mimovládka Mediterranea Saving Humans oznámila, že po májovej konfiškácii lode Mare Jonio dá na more ďalšiu loď.

Podľa správy talianskeho denníka Il Giornale, Salvini nariadil tým, ktorí pracujú na bezpečnostnom dekréte, aby „pripravili všetky užitočné opatrenia, aby sa neopakovalo to, čo sa stalo v posledných niekoľkých týždňoch“.

Toto vyhlásenie je jasným odkazom na situáciu týkajúcu sa mimovládnej organizácie Sea-Watch a činnosti kapitánky Sea Watch-3 Caroly Rack, ktorá prešla talianskou územnou blokádou a narazila do hliadkovacieho člna, aby vylodila migrantov aj napriek zákazu zo strany talianskych orgánov.

Zmena by sa týkala článku 2 vyhlášky, ktorý sa v súčasnosti vzťahuje iba na lode plaviace sa pod vlajkami iných krajín, pretože lode s talianskymi vlajkami majú plné právo vstúpiť na talianske územie.

Nový zákon by preto umožnil konfiškáciu lodí napomáhajúcich nelegálnej migrácii, ktoré sa plavia pod talianskou vlajkou.

Veľká časť talianskej ľavice nové pravidlá nielen kritizovala, ale sľúbila, že sa proti nim postaví.

Podľa členov národného konzervatívneho hnutia Bratia Talianska, guvernér Toskánska Enrico Rossi schválil nový zákon, ktorým obchádza nový dekrét tým, že migrantom poskytne 600 až 1000 eur mesačne.

Obaja členovia hnutia Rossiho odsúdili a povedali: „Nielenže nepočúva zákon, ale robí to s verejnými peniazmi. Toskánsko a regióny, ktoré budú robiť to isté, sa stanú voľným prístavom pre všetky nelegálnych prisťahovalcov v Taliansku. “

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.