Rusom zrušil YouTube dva kanály. Teraz chcú Rusi rovno zakázať celý YouTube v krajine - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusom zrušil YouTube dva kanály. Teraz chcú Rusi rovno zakázať celý YouTube v krajine

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Roskomnadzor (Federálna služba pre dohľad v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií) požaduje, aby Google čo najskôr odstránil všetky obmedzenia z kanálov YouTube RT DE a Der Fehlende Part a vysvetlil dôvody ich zavedenia. Uvádza sa to v liste, ktorý úrad zaslal vedeniu IT gigantu.

Roskomnadzor považuje kroky spoločnosti Google za porušenie kľúčových zásad voľného šírenia informácií a neobmedzeného prístupu k nim a za cenzúru voči ruským médiám.

“Správa YouTube sa pod formálnymi zámienkami pravidelne uchyľuje k cenzúre obsahu zverejneného na ruských mediálnych účtoch. Predtým videoportál opakovane vykonával obmedzenia oficiálnych účtov a materiálov ruskej verzie Russia Today, “dodali vo federálnom úrade.

Ruská strana dokonca varuje, že ak YouTube nesplní ich požiadavky na obnovou ich kanálov, bude služba úplne alebo čiastočne zablokovaná.

Ak Google požiadavku na odblokovanie RT kanálov na YouTube bude ignorovať, hrozí mu pokuta jeden milión rubľov, a ak znova odmietne, až tri milióny.

Šéfredaktorka MIA Rossiya Segodnya a RT Margarita Simoňjanová oznámila, že YouTube odstránil dva nemecké kanály RT (Russia Today) bez možnosti obnovy. Google uviedol, že kanály boli zatvorené kvôli “porušeniu podmienok používania služby”. Simoňjanová upozornila na skutočnosť, že tieto pravidlá YouTube “oni sami nikde nestanovili”, a označila akcie videoportálu za skutočné vyhlásenie mediálnej vojny Ruska zo strany Nemecka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *