Ruský šéf bezpečnosti varuje Európu: „Do Európy sa dostalo 1500 teroristov Islamského Štátu!“

Asi 1500 zahraničných teroristov, ktorí sa zúčastnili bojových akcií na Strednom východe, sú teraz v Európe, informoval riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby Alexander Bortnikov na konferencii o boji proti medzinárodnému terorizmu.

„Podľa odhadov expertov prišlo do Európskej únie zo Stredného východu asi 1500 z 5000 teroristov. Významný počet z nich sú ozbrojenci, ktorí boli vyslaní svojimi náčelníkmi do Európy, aby pokračovali v teroristických útokoch, „informoval Bortnikov účastníkov konferencie.

„Napriek veľkým stratám v Sýrii a Iraku, Islamský štát a teroristické skupiny Al-Kájdy, zakázané v Rusku, a vojenské skupiny s nimi spojené naďalej predstavujú vážnu hrozbu.“

„Podarilo sa im ovládať svoje sily na princípe siete. Prepojené a autonómne bunky sa šíria zo Stredného východu do Európy, strednej a juhovýchodnej Ázie a hlavné militantné skupiny sú hlboko v africkom kontinente, najmä v Líbyi, „poznamenal Bortnikov.

Situácia v Afganistane je podľa šéfa FSB pod osobitným dohľadom. K nelegálnym teroristickým skupinám sa pripájajú teroristi zo Sýrie, čo predstavuje hrozbu pre štáty regiónu Strednej Ázie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.