Ruský šéf bezpečnosti varuje Európu: “Do Európy sa dostalo 1500 teroristov Islamského Štátu!”

Asi 1500 zahraničných teroristov, ktorí sa zúčastnili bojových akcií na Strednom východe, sú teraz v Európe, informoval riaditeľ ruskej Federálnej bezpečnostnej služby Alexander Bortnikov na konferencii o boji proti medzinárodnému terorizmu.

“Podľa odhadov expertov prišlo do Európskej únie zo Stredného východu asi 1500 z 5000 teroristov. Významný počet z nich sú ozbrojenci, ktorí boli vyslaní svojimi náčelníkmi do Európy, aby pokračovali v teroristických útokoch, “informoval Bortnikov účastníkov konferencie.

“Napriek veľkým stratám v Sýrii a Iraku, Islamský štát a teroristické skupiny Al-Kájdy, zakázané v Rusku, a vojenské skupiny s nimi spojené naďalej predstavujú vážnu hrozbu.”

“Podarilo sa im ovládať svoje sily na princípe siete. Prepojené a autonómne bunky sa šíria zo Stredného východu do Európy, strednej a juhovýchodnej Ázie a hlavné militantné skupiny sú hlboko v africkom kontinente, najmä v Líbyi, “poznamenal Bortnikov.

Situácia v Afganistane je podľa šéfa FSB pod osobitným dohľadom. K nelegálnym teroristickým skupinám sa pripájajú teroristi zo Sýrie, čo predstavuje hrozbu pre štáty regiónu Strednej Ázie.

Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *