Zo sveta

Ruský pretekár Formule 1 a ďalší si nekľakli pre boj proti rasizmu a Black Lives Matter

Ruský pilot Alpha Tauri Daniil Kvjat a päť ďalších pretekárov odmietlo pokľaknúť pred začiatkom etapy majstrovstiev Formula 1 Grand Prix Rakúska na znak solidarity s bojom proti rasizmu a diskriminácii.

Predtým pilot Red Bullu Max Verstappen a pretekár Ferrari Charles Leclerc uviedli, že nebudú kľačať. Verstappen uviedol, že každý má právo vyjadriť svoj vlastný názor spôsobom, ktorý mu vyhovuje.

Okrem nich a Kvjata nepoklakli tiež Kimi-Matias Raikkonen, Carlos Sainz ml. a Antonio Giovinazzo.

Rakúska Grand Prix, ktorá bola prvou v tejto sezóne, sa koná v nedeľu s prázdnymi tribúnami kvôli pandémiu koronavírusu. Skôr médiá informovali, že piloti v rôznych formách prejavia solidaritu s bojom proti rasizmu. Bolo zaznamenané, že aspoň štvrtina z 20 pilotov nemala v úmysle v tejto súvislosti pokľaknúť.

Skôr médiá informovali, že čestný prezident Formuly 1 Bernie Ecclestone tiež prehovoril o rasizme a boji s diskrimináciou. Uviedol, že demonštranti často zachádzajú príliš ďaleko, najmä keď ničia pamiatky.

„V mnohých prípadoch môžu byť černosi rasistickejší než bieli. Skutočnosť, že sa protestujúci teraz snažia zničiť všetky tieto pamiatky, je úplná hlúposť. Bolo by lepšie, keby tam priviedli deti a povedali im, prečo boli pre týchto ľudí postavené pamätníky a čo robili v živote, „povedal bývalý šéf Formule 1.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

8 Replies to “Ruský pretekár Formule 1 a ďalší si nekľakli pre boj proti rasizmu a Black Lives Matter

  1. Chvalabohu, aj v dnešnej zvrátenej dobe sa ešte nájdu ľudia, čo majú svoju prirodzenú hrdosť a česť a nenechajú zo seba slabošsky robiť novodobých otrokov a nenechajú sa bezdôvodne ponižovať- v tomto prípade výslovne rasistickému hnutiu BLM !

  2. Na koleno si kľaknem iba raz v živote: keď budem dotyčnú žiadať o ruku.
    Slabosi podľahli okamžite, ponížene zapredali svoju hrdosť až na dno zadnej časti tela – už tam chýba len: „Tu je bičík Vaša milosť, len smelo do toho, prosím!“.

  3. Správne ! … Veď všetci veľmi dobre vedia, že toto rasistické šialenstvo BLM vyvolal viackrát trestaný George Floyd – recidivista, drogový díler, narkoman a násilník, … a ktorý v tom čase zásahu policajtom, platil falošnou bankovkou a ešte mu našli v krvi stopy nejakého silného „opiátu“ a alkoholu… No “ super dobrá kombinácia“ – tak nečudo, že nemohol dýchať !

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *