Zo sveta

Rusko tvrdo varuje, že každú vypálenú raketu bude považovať za jadrový útok

Rusko bude vnímať akúkoľvek balistickú raketu vypálenú smerom na svoje územie ako jadrový útok, ktorý si vyžiada aktivizáciu ruského jadrového potenciálu.

V článku, ktorý vyšiel v denníku Krasnaya Zvezda, to oznámil generálny štáb ruskej armády.

„Akákoľvek útočná raketa bude považovaná za raketu s jadrovou hlavicou. Informácie o vypustení rakety v automatickom režime bude postúpená vojensko-politickému vedeniu Ruska, ktoré v závislosti od situácie určí rozsah odvetných opatrení (zo strany ruských) jadrových síl,“ píše sa v článku.

Jeho autormi sú generálmajor Andrej Sterlin, vedúci operatívnej správy hlavných operácií generálneho štábu ruských ozbrojených síl, a Alexander Chriapin, vedecký pracovník Centra vojensko-strategického výskumu Vojenskej akadémie Generálneho štábu ozbrojených síl Ruskej federácie.

Ako konštatovala agentúra AP, ich tvrdé varovanie v oficiálnych vojenských novinách je určené Spojeným štátom, ktoré pracovali na vývoji nejadrových zbraní s dlhým doletom.

Článok v Krasnaya Zvezda nadväzuje na zverejnenie ruskej politiky proti jadrovému zastrašovaniu v júni tohto roku. Doktrína predpokladá použitie atómových zbraní v reakcii na konvenčný útok zameraný na dôležitú infraštruktúru krajiny.

Sterlin a Chriapin vo svojom článku konštatujú, že neexistuje spôsob, ako zistiť, či je prichádzajúca balistická strela vybavená jadrovou alebo konvenčnou hlavicou, preto ich ruská armáda bude považovať za jadrový útok.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *