Rusko sťahuje armádu z ukrajinských hraníc a Krymu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusko sťahuje armádu z ukrajinských hraníc a Krymu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko sťahuje svojich vojakov z ukrajinských hraníc, kde prebiehalo vojenské cvičenie tisícov ruských vojakov. Armáda odíde v piatok, oznámil to rusky minister obrany Sergej Šojgu, informovala agentúra AFP.

„Jednotky preukázali svoje obranné schopnosti a rozhodol som sa ukončiť cvičenia v južnom a západnom vojenskom okruhu,“ uviedol šéf rezortu obrany. „Považujem ciele previerok pripravenosti za splnené,“ dodal s tým, že nariadil jednotkám zúčastneným na cvičeniach, aby začali v piatok s návratom z Krymu a zo západnej hranice Ruska na svoje stále základne.

Jeho oznámenie prišlo po tom, ako ruská armáda vo štvrtok uskutočnila rozsiahle manévre na Krymskom polostrove, na ktorých sa zúčastnili desiatky lodí, stovky bojových lietadiel a tisíce vojakov.