Rusko reaguje na správu, že vpadli do Estónska: "Keď Rusko nemá agresívne plány, tak si ich vymyslíte" - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Rusko reaguje na správu, že vpadli do Estónska: “Keď Rusko nemá agresívne plány, tak si ich vymyslíte”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Rusku reagovali na výrok moderátora nemeckej televízie ZDF Klausa Klébera, ktorý informoval v správach o ruskom “vpáde” do Estónska.

Senátor Alexej Puškov označil Kleberové slová o “vpáde” za útok na myseľ, ktorého cieľom je prihrať NATO a démonizovať Rusko.

“Rusko nevtrhlo do Estónska. A nevtrhne. Ale keď Rusko nemá agresívne plány, je potrebné ich vymyslieť. V tom a len v tom je zmysel informačnej provokácia televízie ZDF, “napísal Puškov na Twitteri.

Ruské veľvyslanectvo v Kanade označilo správu ZDF za “poburujúcu propagandu nenávisti”, ktorá uráža pamiatku miliónov sovietskych občanov “padlých, zabitých a umučených na smrť nemeckými nacistickými uchvatiteľmi.”

Hovorca ruskej ambasády v USA Nikolaj Lachonin položil na Twitteri stručnú otázku: nie je snáď ten Kleber idiot? Odprevadil to snímkou nemeckých vojakov, ako vstupujú do Narvy v roku 1941.

4.apríla zahájil Kleber pravidelnú reláciu Heute Journal slovami o údajnej ruskej invázii do Estónska. Neskôr spresnil, že sa to v skutočnosti nekonalo, ale že ide, podľa jeho slov, o celkom reálny scenár.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *