Slovensko Zo sveta

Rusko reaguje na správu, že vpadli do Estónska: „Keď Rusko nemá agresívne plány, tak si ich vymyslíte“

V Rusku reagovali na výrok moderátora nemeckej televízie ZDF Klausa Klébera, ktorý informoval v správach o ruskom „vpáde“ do Estónska.

Senátor Alexej Puškov označil Kleberové slová o „vpáde“ za útok na myseľ, ktorého cieľom je prihrať NATO a démonizovať Rusko.

„Rusko nevtrhlo do Estónska. A nevtrhne. Ale keď Rusko nemá agresívne plány, je potrebné ich vymyslieť. V tom a len v tom je zmysel informačnej provokácia televízie ZDF, „napísal Puškov na Twitteri.

Ruské veľvyslanectvo v Kanade označilo správu ZDF za „poburujúcu propagandu nenávisti“, ktorá uráža pamiatku miliónov sovietskych občanov „padlých, zabitých a umučených na smrť nemeckými nacistickými uchvatiteľmi.“

Hovorca ruskej ambasády v USA Nikolaj Lachonin položil na Twitteri stručnú otázku: nie je snáď ten Kleber idiot? Odprevadil to snímkou nemeckých vojakov, ako vstupujú do Narvy v roku 1941.

4.apríla zahájil Kleber pravidelnú reláciu Heute Journal slovami o údajnej ruskej invázii do Estónska. Neskôr spresnil, že sa to v skutočnosti nekonalo, ale že ide, podľa jeho slov, o celkom reálny scenár.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *