Rusko odmietlo dôveryhodnosť seriálu Černobyl a natočili vlastnú verziu, kde za všetkým stojí agent CIA - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusko odmietlo dôveryhodnosť seriálu Černobyl a natočili vlastnú verziu, kde za všetkým stojí agent CIA

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko je pripravené odvysielať televízny seriál o jadrovej katastrofe v Černobyle, v ktorom poukáže na to, že Spojené štáty zohrávali úlohu v najhoršej jadrovej havárii v histórii.

V súčasnej dobe v postprodukcii, seriál ruskej spoločnosti NTV rozpráva príbeh o výbuchu z roku 1986, ktorý prelomil reaktor č. 4 v jadrovej elektrárni v Černobyle vo vtedajšej Ukrajinskej sovietskej socialistickej republike.

Výbuch viedol k obrovskému rádioaktívnemu úniku, ktorý natrvalo zasiahol oblasti na miestach naprieč tromi štvrtinami Európy. Tridsať pracovníkov a hasičov bolo zabitých bezprostredne po výbuchu a záchranných operáciách. Väčšina z nich zomrela na ťažké choroby súvisiace s ožiarením.

Dej sa točí okolo agenta CIA odoslaného do Pripjati – mesta obývaného pracovníkmi Černobylu – aby zhromaždil informácie o jadrovej elektrárni.

V seriáli tiež budú dôstojníci KGB, ktorí sa pokúšajú vypátrať špionážnu operáciu.

Režisér Alexej Muradov povedal, že jeho verzia, natočená v Bielorusku, ukáže popravde “čo sa vtedy vlastne stalo.”

“Existuje teória, že Američania infiltrovali jadrovú elektráreň v Černobyle,” povedal. “Mnoho historikov nepopiera, že v deň výbuchu bol na stanici prítomný agent nepriateľských spravodajských služieb.

Tento dokument ruskej televízie prichádza po päťdielnom seriály Černobyľ vytvorený americkou televíziou HBO, ktorý vyvolal celosvetovú diskusiu, pretože niektorí odborníci spochybňujú jeho dôveryhodnosť.

Najobľúbenejšie ruské noviny Komsomolskaja Pravda (KP) túto šou odmietli ako “karikatúru a klamstvo”.

“Ak Anglosasi natáčajú niečo o Rusoch, určite to nezodpovedá pravde,” povedal ruský novinár Anatolij Vasserman.

Ruské noviny Moscow Times tiež napísal minulý týždeň, že produkcia HBO bola zaujatá proti Sovietskemu zväzu a poskytla “karikatúru” národa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *