Rusko nemá rešpekt pred USA. Odkazujú im, že ich vojská ostanú vo Venezuele "tak dlho, ako bude treba". - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Rusko nemá rešpekt pred USA. Odkazujú im, že ich vojská ostanú vo Venezuele “tak dlho, ako bude treba”.

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dve lietadlá ruských vzdušných síl pristáli v sobotu 23. marca vo venezuelskom hlavnom meste Caracas.

Moskva vo štvrtok oznámila, že ruskí vojaci zostanú vo Venezuele “tak dlho, ako bude treba”. Moskva tým reagovala na výzvu amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby Rusko stiahlo svojich vojakov z latinskoamerickej krajiny, postihnutej sociálnou a hospodárskou krízou. Trump vo výzve tiež upozornil, že pokiaľ ide o následné kroky Spojených štátov, otvorené sú “všetky možnosti”.

Dve lietadlá ruských vzdušných síl pristáli v sobotu 23. marca vo venezuelskom hlavnom meste Caracas a na ich palubách sa nachádzalo takmer 100 ruských vojakov, napísali už skôr mieste médiá.

“Podieľajú sa na plnení dohôd v oblasti vojensko-technickej spolupráce,” povedala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová. Podľa agentúry AFP dodala, že vojaci budú vo Venezuele “tak dlho, ako bude potrebné”.

Hovorkyňa tiež uviedla, že vojenská prítomnosť Ruska vo Venezuele nepredstavuje hrozbu pre nikoho.

“Rusko neohrozuje vo Venezuele nikoho, na rozdiel od občanov Washingtonu,” povedala Zacharovová v Moskve novinárom. Slovom “občania” narážala na vyhlásenia predstaviteľov Bieleho domu.

Kremeľ vo štvrtok už skôr odmietol Trumpovu výzvu voči Rusku, aby sa stiahlo z Venezuely. Kremeľ doplnil, že jeho kroky v tejto krajine sú v súlade so zákonom a sú dohodnuté s legitímnou venezuelskou vládou.

Zdroj: hnonline.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *