Zo sveta

Rusko má nový raketový systém, ktorý súčasná obrana NATO nedokáže zastaviť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Rusko nasadilo nový typ rakiet na svojej základni v Kaliningrade zameranej na prekonanie systémov protiraketovej obrany NATO v Poľsku a Litve.

Aliancia NATO v posledných rokoch buduje svoje sily v pobaltskom regióne, čo ruské vedenie pokladá za hrozbu. Najnovším pokusom Ruska pôsobiť proti silám NATO je mobilný raketový systém s dlhým doletom (MLRS), ktorý podľa správy bulharskej vojenskej stránky nahradil Grad BM-21. Smerch alebo Tornádo, ktoré teraz slúži ruským jednotkám v Kaliningrade, je výkonnejšie a má dlhší dosah.

Tornádo má dosah 120 kilometrov a je schopné zasiahnuť raketové systémy NATO, letiská a ďalšie obranné pozície v Poľsku a Litve. Súčasné systémy protivzdušnej obrany NATO nie sú schopné rakety Tornádo zachytiť. Medzi potenciálne ciele patrí poľská námorná základňa v Gdyni, ktorá je strediskom pozemných, námorných a leteckých síl NATO v regióne.

Rusko to považuje za udržiavanie rovnováhy moci. „Všetky zbraňové systémy MLRS dosahujú do zóny, ktorá bude nasadená proti nám na území susedných štátov a ktorú možno teraz rýchlo zničiť,“ uviedol podľa správy plukovník Vladmir Anokhin, viceprezident Akadémie geopolitických problémov. „A americká raketová obrana v Poľsku bude k ničomu. Nemôže odraziť úder nových MLRS. „

Tornáda môžu byť pripravené k streľbe do troch minút a môžu byť presunuté iba minútu po streľbe, čo sťažuje silám NATO zničiť odpaľovacie zariadenie v odvetnom údere.

Môžu byť taktiež použité na umiestnenie protitankových mín do cesty pozemným silám. Ruské sily majú tiež drony, ktoré môžu byť rozmiestnené v predných pozíciách, aby pomohli zamerať ciele pre Tornáda.

Rakety Tornádo už boli použité sýrskymi vládnymi silami v občianskej vojne a tak boli podrobené podrobným testom v teréne.

Kaliningrad tiež čoskoro dostane nový radarový systém s názvom Container, ktorý ruským silám umožní sledovať všetky lietadlá a prichádzajúce strely na vzdialenosť až 3 000 kilometrov, čo pokryje celú kontinentálnu Európu a Spojené kráľovstvo.

Srbsko tiež nedávno získalo pokročilý systém protiraketovej obrany z Ruska, ktorý je nasadený proti NATO.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *