Rusko je na Slovensku veľmi aktívne v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí Naď - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rusko je na Slovensku veľmi aktívne v oblasti hybridných operácií či kyberútokov, tvrdí Naď

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister obrany Jaroslav Naď tvrdí, že Ruská federácia je na Slovensku veľmi aktívna v oblasti hybridných operácií či kyberútokov.

„Ľudia na Slovensku vedia, že sme sa rozhodli vyhostiť šesť príslušníkov ruských tajných služieb, ktorí tu pôsobili pod diplomatickou zástierkou. Toto je realita, v ktorej žijeme a táto vláda sa sústredí na to ukázať všetkým, že tu nie sme na ihrisku,” pokračoval Naď. Minister tiež rozprával o Bezpečnostnej a Obrannej stratégii, ktorú vláda schválila 16. decembra. „Verím, že sme dostatočne reflektovali na súčasnú realitu. Áno, sú niektoré problémy, ktoré sú nám bližšie alebo ktoré považujeme za zložitejšie výzvy, ktoré sú pred nami,“ uviedol s tým, že sem patrí napríklad Rusko a kyberbezpečnosť. Zároveň dodal, že je potrebné myslieť aj na klimatické zmeny a ekológiu.