Ruskí vývojári Sputnik-u V predstavia vakcínu proti mutácii delta - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ruskí vývojári Sputnik-u V predstavia vakcínu proti mutácii delta

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vývojári ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V čoskoro predstavia ďalším výrobcom vakcín druhú injekciu určenú na použitie proti indickému kmeňu koronavírusu, uvádza sa na oficiálnej stránke vakcíny na Twitteri.

„Vývojári Sputnika V čoskoro predstavia ďalším výrobcom vakcín druhú injekciu určenú na použitie proti indickému kmeňu koronavírusu Delta,“ oznámili.
Vývojári tiež zdôraznili, že budúcnosť patrí „vakcínovým koktailom“, to znamená kombináciám rôznych injekcií. „Navrhujeme všetkým výrobcom vakcín, aby používali našu injekciu proti mutáciám koronavírusu,“ dodali.

V júni povedal generálny riaditeľ Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitrijev novinárom, že prvé testovanie kombinácie ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V s čínskymi vakcínami sa môže konať v arabských krajinách.