Slovensko

Ruskí futbalisti sú na Slovensku, ale nepáčia sa im obmedzenia: Nemáme obmedzenia, chýba nám normálny život

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Slovenských futbalistov čaká v utorok podvečer zápas s Ruskom na štadióne v Trnave. Rusom sa štadión páči a chvália si ho. Je mi len ľúto, že zápas bude bez fanúšikov.

Tréner ruskej reprezentácie Stanislav Čerčesov tvrdí, že v Rusku obmedzenia nemajú a chýbať mu budú fanúšikovia „…chcel by som sa vrátiť do normálneho života“ povedal.

Pozreli sme sa preto na futbalové štadióny v najvyššej ruskej lige a skutočne tam majú na tribúnach fanúšikov. No určite nie sú štadióny plné a fanúšikovia sedia len kde-tu. Na niektorých zápasoch sme dokonca žiadnych nevideli. Pravdou však je, že v hlavnom meste Ruska obmedzenia povolili. Napríklad nočné bary sú otvorené od 23:00 do 06:00. Podobne aj iné kultúrne podujatia dostali zelenú a tak život v Rusku naozaj ožil. Netreba sa teda čudovať, že Rusom chýba normálny život.