Ruské ministerstvo: "Amerika si v Európe pripravuje jadrové zbrane a krajiny sa boja nad tým zamyslieť" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ruské ministerstvo: “Amerika si v Európe pripravuje jadrové zbrane a krajiny sa boja nad tým zamyslieť”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Vďaka tomu, že USA umiestňujú jadrové zbrane v Európe, sa Spojené štáty pripravujú na ich použitie, povedal pre Sputnik riaditeľ oddelenia pre nerozširovanie a kontrolu zbraní ruského ministerstva zahraničia Vladimir Jermakov.

“Bohužiaľ, niektoré krajiny závislé na Washingtone sa tvária, že sa nič nedeje, alebo sa proste len boja zamyslieť sa nad úrovňou provokácie plynúcej z toho, že v 21. storočí na území Európy prebieha príprava na použitie jadrových zbraní a nejadrových prostriedkov,” povedal .

Diplomat tiež kritizoval európske krajiny za to, že umožňujú Washingtonu stavať svoje krajiny do nebezpečnej situácie.

Minulú nedeľu v sídle OSN v New Yorku skončila dvojtýždňová schôdzka prípravného výboru pre vykonanie konferencie v roku 2020 v súvislosti dohody o nerozširovaní jadrových zbraní.

Počas stretnutia ruská delegácia, podľa slov Jermakova, pozerala “hlavne na úlohy zabezpečenia stabilného fungovania dohody a vyrovnaný prístup k trom kľúčovým častiam – jadrové nerozširovanie, jadrové odzbrojenie a mierové použitie jadrovej energie”.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *