Ruské lode, ktoré smerovali do Havany, boli prenasledované americkým torpédoborcom - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ruské lode, ktoré smerovali do Havany, boli prenasledované americkým torpédoborcom

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Skupina lodí a plavidiel Severnej flotily na čele s fregatou Admiral Gorškov dorazili do prístavu hlavného mesta Kuby v Havane, informácie sú uvedené na stránkach Ministerstva obrany Ruska. Námorníci na Kube zostanú do 26. júna.

Počas tejto doby velenie skupiny plánuje návštevu vedenia Ozbrojených síl Kuby a niekoľkých múzeí. Predpokladá sa, že loď Admiral Gorškov navštívi ruský veľvyslanec na Kube Andrej Guskov.

Podľa informácií zo systému monitorovania pohybu plavidiel AIS, akcie ruskej fregaty u kubánskeho pobrežia sledovala americká loď. Zo zdrojov vyplýva, že paralelným smerom s ruskou skupinou plával raketový torpédoborec amerického námorníctva Jason Dunham. Rusov začal sledovať v Mexickom zálive a nasledoval ruské lode až do Havany. Kubánske námorné hranice loď Jason Dunham však neprekročila.

Vojská Severnej flotily sú štyri mesiace na výprave – od 26. februára. Od začiatku cesty lode prekonali asi 28 tisíc námorných míľ (51,8 tisíc km).

Stavba fregaty Admiral Gorškov sa začala v roku 2006, na vodu bola spustená v roku 2010. V zložení ruskej flotily je od minulého roka. Fregaty projektu 22350 majú výtlak 4,5 tisíc ton a môžu niesť až 16 kalibrov. Medzi výzbroj lode patria tiež protilodné rakety P-800 Onyx a protilietadlový raketový komplex Polyment-Reduta.

Ďakujeme, že čítate Magazín 1! Podporujete tak správy, ktoré sa v médiách hlavného prúdu ukazujú len zriedka. Každým zdieľaním našich článkov nás podporíte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *