Ruské lietadlá pristáli v Kazachstane: Sledujte tú silu, ktorá prišla nastoliť poriadok (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ruské lietadlá pristáli v Kazachstane: Sledujte tú silu, ktorá prišla nastoliť poriadok (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Do Kazachstanu v posledných dňoch prišli ruské vojenské jednotky na vyžiadanie prezidenta krajiny, aby pomohli upokojiť situáciu.

V krajine začali na začiatku roka protesty proti zdražovaniu plynu, ktoré sa však vyostrili do brutálnych nepokojov a viacerí politici sa vyjadrili, že tieto protesty boli korigované z vonka.

Ruské jednotky prileteli do Kazachastanu, aby v krajine nastolili mier.

Ruské vojenské dopravné lietadlá dokončili presun arménskych vojakov z mierových síl OSKB do Kazachstanu, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

“Vojenské dopravné lietadlá ruského ministerstva obrany dokončili presun vojakov arménskych ozbrojených síl z mierových síl OSKB do Republiky Kazachstan,” uvádza sa vo vyhlásení.

Dodáva sa, že vojaci boli dopravení z letiska Zvartnoc v Arménsku na letisko Almaty v Kazachstane vojenským dopravným lietadlom Il-76 ruského letectva.

V najbližších dňoch sa očakáva online summit OSKB, s touto iniciatívou vystúpil Tokajev, Putin to podporil

Ruský prezident Vladimír Putin viedol dlhý rozhovor s kazašským prezidentom Kasymom-Žomartom Tokajevom, ktorý ho podrobne informoval o situácii v Kazachstane a poďakoval mu za pomoc partnerov z OSKB, najmä Ruska.

Obaja prezidenti si tiež vymenili názory na opatrenia na obnovenie poriadku v Kazachstane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *