Rúška už nebudú povinné, pretože ich účinnosť nebola dokázaná, rozhodla v Holandsku vláda - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rúška už nebudú povinné, pretože ich účinnosť nebola dokázaná, rozhodla v Holandsku vláda

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Holandská vláda v stredu oznámila verejnosti, že k spomaleniu šírenia koronavírusu už nebudú masky povinné s konštatovaním, že ich účinnosť zostáva nepreukázané.

Ministerka zdravotníctva Tamara van Ark urobila toto rozhodnutie po revízii Národným inštitútom zdravia (RIVM).

Namiesto toho táto činiteľka na tlačovej konferencii v Haagu odporučila lepšie dodržiavať pravidlá sociálneho odstupu, lebo v posledných siedmich dňoch došlo k vzostupu koronavirových prípadov, informuje Reuters.

„Keďže z lekárskeho hľadiska neexistuje žiadna preukázaná účinnosť masiek, tak sa kabinet rozhodol, že žiadna celonárodná povinnosť nosiť nelekárske masky, už existovať nebude,“ povedala Van Ark.

Šéf RIVM van Dissel citoval štúdie, ktoré ukazujú, že masky pomáhajú spomaliť šírenie rôznych chorôb, ale zostávajú nepresvedčivé ohľadom toho, že by akokoľvek mohli brániť vypuknutiu epidémie koronavírusu v Holandsku.

Argumentoval, že nesprávne nosenie masiek spolu s horším dodržiavaním pravidiel sociálneho odstupu by mohlo riziko prenosu tejto choroby ešte zvýšiť.

„Takže si myslím, že keby ste používali masky (vo verejných priestoroch), tak preto musíte dostať dobré školenie,“ povedal.

K tomuto rozhodnutiu dochádza po poradách zdravotných a vládnych činiteľov v reakcii na to, že nové prípady koronavírusu v uplynulom týždni v krajine zase narástli na 1 329, čo je nárast o viac ako tretinu.

Ako už Breitbart News referoval, Holandsko prijalo v reakcii na túto globálnu pandémiu odlišné spôsoby takmer od prvého okamihu, kedy sa objavila.

Obchody v Holandsku zostali otvorené a rodiny sa v slnečnom lete prechádzali na bicykli v rámci prijatej tzv. „Inteligentnej karantény“ na vysporiadanie sa s koronavírusovou hrozbou.

V protiklade k väčšine ostatných európskych krajín, kde ľuďom nariadili, aby zostali zatvorení mesiace doma, holandské úradu súbežne s tým len ľuďom odporučili, aby pokiaľ to ide, zostávali doma a dodržiavali 1,5 metra sociálneho odstupu.

Prístup Holandska je veľmi podobný švédskemu a tiež sa v ňom odráža širšie filozofický rozkol ako v Európe, tak vo svete, týkajúce sa toho, ako vyvážiť potrebu obmedziť chorobu oproti katastrofálnym ekonomickým aj širším škodám v spoločnosti spôsobenými tvrdými karanténami.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *