Spoločnosť Zo sveta

Rúška nemajú zmysel, tvrdí Svetová zdravotnícka organizácia: „Nenoste rúška, ak nie ste sami nakazení“

Svetová zdravotnícka organizácia nevidí žiadny úžitok vo všeobecnom nosení rúšok v terajšom boji proti šíreniu koronavírusu. Nič nenaznačuje, že by to niečomu pomohlo, konštatoval koordinátor krízovej pomoci organizácie Michael Ryan.

Podľa Ryana rúška predstavujú skôr dodatočné riziká, keď ich ľudia nesprávne nosia. Práve pri tom sa totiž môžu nakaziť. „Naša rada: neodporúčame nosenie rúšok, ak človek nie je sám nakazený,“ povedal Ryan. Dodal, že pri súčasných opatreniach vo svete sa vírus častejšie prenáša doma medzi členmi rodín než vonku na ulici.

Rakúsko v pondelok oznámilo, že od stredy zavedie povinnosť nosenia rúšok pri nakupovaní. Rúška budú ľuďom rozdávané pri vchodoch do obchodov. Nemecký minister zahraničia Heiko Maas nevylúčil, že by takéto opatrenie mohlo byť zavedené aj v Nemecku. „Ak to má zmysel, nemali by sme niečo také vylučovať,“ povedal sociálnodemokratický (SPD) politik denníku Bild.

Podľa Maasa ale musí byť isté, že rúška človeka alebo ľudí v jeho okolí skutočne ochránia. „Nemá zmysel si zavesiť na tvár niečo, čo nemá vôbec žiadny ochranný účinok,“ povedal Maas.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

2 Replies to “Rúška nemajú zmysel, tvrdí Svetová zdravotnícka organizácia: „Nenoste rúška, ak nie ste sami nakazení“

  1. Bl.Bec!!! Ak ho budete nosiť, nič sa tým nepokazí!!! Alebo áno? A čo? Inak, istota je istota!!! Dáte si rúšku dolu a spolu s tým získate možno aj koronavírus. Takýto článok mi pripadá ako by niekomu vadilo, že ľudia sa správajú zodpovedne a chránia sa a chránia tak aj svojich blízkych. Že by sa im asi nepodarilo naplniť ich pôvodný zámer? Ozaj aký asi bol? Neriskoval by som to a ani to riskovať nebudem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *