Zo sveta

Rúška nemajú zmysel, tvrdí Svetová zdravotnícka organizácia: „Nenoste rúška, ak nie ste sami nakazení“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Svetová zdravotnícka organizácia nevidí žiadny úžitok vo všeobecnom nosení rúšok v terajšom boji proti šíreniu koronavírusu. Nič nenaznačuje, že by to niečomu pomohlo, konštatoval koordinátor krízovej pomoci organizácie Michael Ryan.

Podľa Ryana rúška predstavujú skôr dodatočné riziká, keď ich ľudia nesprávne nosia. Práve pri tom sa totiž môžu nakaziť. „Naša rada: neodporúčame nosenie rúšok, ak človek nie je sám nakazený,“ povedal Ryan. Dodal, že pri súčasných opatreniach vo svete sa vírus častejšie prenáša doma medzi členmi rodín než vonku na ulici.

Rakúsko v pondelok oznámilo, že od stredy zavedie povinnosť nosenia rúšok pri nakupovaní. Rúška budú ľuďom rozdávané pri vchodoch do obchodov. Nemecký minister zahraničia Heiko Maas nevylúčil, že by takéto opatrenie mohlo byť zavedené aj v Nemecku. „Ak to má zmysel, nemali by sme niečo také vylučovať,“ povedal sociálnodemokratický (SPD) politik denníku Bild.

Podľa Maasa ale musí byť isté, že rúška človeka alebo ľudí v jeho okolí skutočne ochránia. „Nemá zmysel si zavesiť na tvár niečo, čo nemá vôbec žiadny ochranný účinok,“ povedal Maas.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *