Rusi žiadajú, aby sme im vrátili všetky vakcíny Sputnik V

Rusi žiadajú, aby Slovensko vrátilo všetky vakcíny Sputnik V, ktoré sem slávnostne doviezol Igor Matovič. Slovensko podľa Ruského fondu priamych investícií porušilo zmluvu tým, že ŠÚKL zadal testovanie ruskej vakcíny laboratóriu, ktoré nie je súčasťou siete oficiálnych laboratórií EÚ.

Fond na Twitteri uviedol, že rovnako požiadal o zaslanie šarže do špeciálne certifikovaného laboratória na ďalšie kontroly.

ŠÚKL už predtým uviedol, že vakcíny, ktoré dostal, sa líšili od šarží, ktoré preskúmala EMA a odborný časopis Lancet. Fond pritom tvrdí, že všetky šarže sú rovnaké.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353