adplus-dvertising

Rusi zakázali vstup do krajiny bývalému poradcovi prezidenta USA a riaditeľovi CIA

Rusko zakazuje vstup do krajiny bývalému poradcovi prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Johnovi Boltonovi aj bývalému riaditeľovi CIA Robertovi Woolseymu. Informácia bola zverejnená dnes v správe ruského Ministerstva zahraničia.

Ministerstvo prijalo také rozhodnutie ako reakciu na sankcie, ktoré USA uvalili na oficiálnych predstaviteľov Ruska 2. marca.

„Zablokovaný vstup Johnovi Boltonu, bývalému poradcovia prezidenta USA pre národnú bezpečnosť a stálemu zástupcovi pre OSN a Robertovi Woolseymu, bývalému riaditeľovi CIA,“ uvádza sa v správe.

Do Ruskej federácie majú ďalej zakázaný vstup Merrick Brian Garland, generálny prokurátor USA, Michael D. Carvajal, riaditeľ Federálneho úradu pre väznice, Alejandro Nicholas Mayorkas, minister vnútornej bezpečnosti USA, Susan Elizabeth Riceová, poradkyňa prezidenta USA pre oblasť vnútornej politiky, bývalá stála predstaviteľka pri OSN a poradkyňa pre národnú bezpečnosť, Christopher Asher Wray, riaditeľ FBI a Avril Danica Hainesová riaditeľka tajných služieb USA