Zo sveta

Rusi vytvorili rezervu policajtov na pomoc Bielorusku, ak demonštranti prekročia určité hranice

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Prezident Ruskej federácie Vladimir Putin vo štvrtok v rozhovore pre stanicu Rossiya 1 oznámil, že vytvoril rezervu policajtov na pomoc Bielorusku v prípade potreby.

„Alexander Grigorievič (Lukašenko, pozn.red.) ma požiadal, aby som vytvoril určitú rezervu policajtov. A urobil som to. Súhlasili sme však tiež, že nebude použitá, kým sa situácia nevymkne kontrole, (…) kým extrémistické elementy, a chcem to zdôrazniť, ktoré sa skrývajú za politickými heslami, neprekročia určité hranice, nezačnú lúpiť, páliť autá, domy, banky, nepokúsi sa zmocniť administratívnych budov atď. „povedal Putin, informuje portál Sputnik.

„V rozhovore sme dospeli k záveru, že aktuálne to nie je potrebné, a dúfam, že ani nebude. A preto túto rezervu nepoužívame, „uviedol.

Ruský prezident tiež upozornil na príznaky toho, že existuje záujem o vonkajšie ovplyvňovanie udalostí v Bielorusku. Svedčí o tom podľa neho selektívny prístup k hodnoteniu rokovaní úradov a opozície.

Moskva, oznámil Putin, vychádza z toho, že sa všetky problémy Bieloruska budú riešiť mierovou cestou a samotnú krajinu označil za veľmi blízku Rusku.

„Rozhodne nám nie je ľahostajné, čo sa tam deje. Je nám veľmi blízka, možno najbližšia krajina. Najbližšie z ako etnického, jazykového, kultúrneho, duchovného, ​​tak aj akéhokoľvek iného hľadiska. (…) Máme najužšiu spoluprácu v priemysle, „uviedol.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *