Rusi vysmiali české ultimátum. Hovoriť takýmto tónom s nami nemá zmysel - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusi vysmiali české ultimátum. Hovoriť takýmto tónom s nami nemá zmysel

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Hovoriť s Ruskom formou požiadaviek nemá zmysel, reagoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na výzvu českého ministra zahraničia Jakuba Kulhánka, aby Moskva umožnila do štvrtkového poludnia návrat všetkých vyhostených českých diplomatov. Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničia Márie Zacharovovej si má Praha nechať ultimatívny tón pre diskusiu vo vnútri NATO.

Hovorca Peskov pripomenul v stručnom vyjadrení, ktoré zverejnila ruská agentúra TASS, že práve v stredu prezident Vladimir Putin odmietol politiku požiadaviek vo svojom prejave pred ruským federálnym zhromaždením.

Hovorkyňa ruskej diplomacie Zacharovová podľa agentúry vyhlásila, že ultimatívny tón vo vzťahu k Rusku je neprípustný. Dodala, že Moskva navrhuje Prahe, aby si ultimáta nechala pre diskusie v NATO. Oznámila pritom, že rozhovor s českým veľvyslancom v Moskve bude pokračovať vo štvrtok.