Rusi vypálili po britskej vojnovej lodi v blízkosti Krymu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusi vypálili po britskej vojnovej lodi v blízkosti Krymu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruské Čiernomorské loďstvo spolu s pohraničnými silami zabránili britskému torpédoborcovi Defender narušiť ruské hranice. Incident sa odohral pri krymskom myse Fiolent.
Ruské sily museli siahnuť po varovných výstreloch a taktický bombardér Su-24M vykonal varovné zhodenie bômb, aby zahnal britský torpédoborec.

Ako uviedla ruská armáda, britská loď o 11:52 prekročila ruské hranice a na tri kilometre vstúpila do pobrežného mora pri myse Fiolent. Bola upozornená na použitie zbraní v prípade narušenia hraníc, ale posádka torpédoborce nereagovala.

O 12:06 a 12:08 pohraničná hliadková loď vypálila varovné výstrely. O 12:19 hod vykonalo lietadlo Su-24m preventívne bombardovanie (4 OFAB-250) smerom k pohybu torpédoborce s riadenými strelami Defender, uvádza sa v správe.

„O 12:23 hodín vďaka spoločným akciám Čiernomorskej flotily a Pohraničnej služby FSB RF opustil torpédoborec Defender hranice teritoriálnych vôd Ruskej federácie,“ oznámili na záver na ministerstve.

Vojenský atašé britského veľvyslanectva bol predvolaný na Ministerstvo obrany RF

Vojenský atašé britského veľvyslanectva v Moskve bol predvolaný na ruské ministerstvo obrany v súvislosti s narušením štátnej hranice v Čiernom mori britským torpédoborcom, oznámili na Ministerstve obrany RF.

„V súvislosti s narušením štátnej hranice Ruskej federácie torpédoborcom britského námorníctva bol na ruské ministerstvo obrany predvolaný vojenský atašé britského veľvyslanectva v Moskve,“ uvádza sa v správe.

Rada federácie sa vyjadrila k situácii s britským torpédoborcom na Kryme

Vstup britského torpédoborca ​​do teritoriálnych vôd Ruskej federácie blízkosti Krymu je do očí bijúcim porušením medzinárodných noriem a štandardov, oznámil Sputniku krymský senátor Sergej Cekov, člen medzinárodného výboru Rady federácie.
„Je to do očí bijúce porušenie medzinárodných noriem a štandardov. Takýmito nekompetentnými činmi môžu vyvolať vážny konflikt, „povedal Cekov Sputnika.