Rusi totálne naložili Čechom! Obvinenia z Prahy sú pre nich odfláknuté, absurdné a necivilizované - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusi totálne naložili Čechom! Obvinenia z Prahy sú pre nich odfláknuté, absurdné a necivilizované

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pražské obvinenia proti Moskve boli odfláknuté a zámienka pre vyhostenie ruských diplomatov z krajiny je karikatúra, absurdita a necivilizovanosť, povedala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.

“Ďalšie karikatúra, ktorú prezentovali české oficiálne osoby, všetkým vyhovuje, myslím tým všetkých priamych účastníkov tohto mainstreamu, nielen ako verzia, ale ako pripravené dôkazná základňa pre vznesenie obvinení. Je to absurdná, necivilizovanosť dnešného sveta, keď máme možnosť počúvať, operatívne všetko sledovať, skontrolovať, kontrolovať fakty. Ukazuje sa však, že žijeme v modernom svete, kde očividné nie je dôkazom ničoho a vymyslené, odfláknuté sa môže stať základom mechanizmu deštrukcie, najmä bilaterálnych rusko-českých vzťahov. K našej veľkej ľútosti sa to deje práve teraz, “povedala na televíznom kanáli Rossija 1 hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia.