Rusi sa vysmiali krajinám, ktoré vyhostili diplomatov. Vraj majú malé peni*y - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rusi sa vysmiali krajinám, ktoré vyhostili diplomatov. Vraj majú malé peni*y

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

K vyhosteniu ruských diplomatov sa po Česku či Slovensku pridali aj pobaltské krajiny ako Estónsko, Lotyšsko a Litva. Takto chcú Českej republike vyjadriť solidaritu.

„Lotyšsko nebude tolerovať podvratné činnosti na svojom území alebo na území svojich partnerov a spojencov,“ oznámil šéf diplomacie tejto krajiny Edgars Rinkévičs.

„Spolu s Lotyšskom a Estónskom sme sa rozhodli prejaviť solidaritu s Českou republikou a vylúčiť dvoch zamestnancov Ruského veľvyslanectva za ich aktivity, ktoré sú nezlučiteľné s ich diplomatickým statusom.“ napísal litovský minister zahraničných vecí.

Ruské veľvyslanectvo v Bielorusku si však z krajín, ktoré vyhostili ruských diplomatov urobilo srandu. Na sociálnej sieti zdieľali túto informáciu s popismi ako #smalldipenergy a #smalldickenergy, ktoré by sme mohli preložiť ako „sila malej diplomacie“ a „sila malého penisu“. Za hashtagmi ešte nechýbala veta: „Výber je na tebe.“. Tento výsmešný príspevok bol po niekoľkých hodinách vymazaný.