Slovensko

Rusi prezradili o čom budú rokovať s našim premiérom Pellegrinim. Takéto dokumenty budú podpisovať

Ruský premiér Dmitrij Medvedev sa má 5. júna v Moskve stretnúť s Petrom Pellegrinim. Obaja premiéri spoločne prerokujú projekty v oblasti energetiky, vrátane tej jadrovej, ale aj projekty v priemysle a infraštruktúre. Informovala o tom tlačová služba ruskej Rady ministrov.

„Dmitrij Medvedev a slovenský premiér budú 5. júna v Moskve diskutovať o spolupráci v oblasti obchodu a ekonomiky, pričom sa zamerajú na spoločné projekty v oblasti energetiky. Predseda vlády Ruskej federácie bude rokovať s predsedom vlády Slovenskej republiky Petrom Pellegrinim, ktorý navštívi Rusko v rámci pracovnej cesty, „uvádza sa v správe.

Uvádza sa tiež, že predstavitelia vlád budú diskutovať o stave a perspektívach rusko-slovenskej spolupráce v obchodnej a ekonomickej sfére, a to s dôrazom na spoločné projekty v energetike, vrátane tej jadrovej, priemyslu a infraštruktúre. Témou rokovania ďalej bude tiež kultúrne a humanitárne spolupráce. Okrem toho je v pláne, že bude po rokovaní podpísaných niekoľko dvojstranných dokumentov.

Zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *