Rusi prezradili o čom budú rokovať s našim premiérom Pellegrinim. Takéto dokumenty budú podpisovať - MAGAZÍN 1
Slovensko

Rusi prezradili o čom budú rokovať s našim premiérom Pellegrinim. Takéto dokumenty budú podpisovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský premiér Dmitrij Medvedev sa má 5. júna v Moskve stretnúť s Petrom Pellegrinim. Obaja premiéri spoločne prerokujú projekty v oblasti energetiky, vrátane tej jadrovej, ale aj projekty v priemysle a infraštruktúre. Informovala o tom tlačová služba ruskej Rady ministrov.

“Dmitrij Medvedev a slovenský premiér budú 5. júna v Moskve diskutovať o spolupráci v oblasti obchodu a ekonomiky, pričom sa zamerajú na spoločné projekty v oblasti energetiky. Predseda vlády Ruskej federácie bude rokovať s predsedom vlády Slovenskej republiky Petrom Pellegrinim, ktorý navštívi Rusko v rámci pracovnej cesty, “uvádza sa v správe.

Uvádza sa tiež, že predstavitelia vlád budú diskutovať o stave a perspektívach rusko-slovenskej spolupráce v obchodnej a ekonomickej sfére, a to s dôrazom na spoločné projekty v energetike, vrátane tej jadrovej, priemyslu a infraštruktúre. Témou rokovania ďalej bude tiež kultúrne a humanitárne spolupráce. Okrem toho je v pláne, že bude po rokovaní podpísaných niekoľko dvojstranných dokumentov.

Zdroj: Sputnik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *