Rusi oslavujú! Kým v Európe máme karanténu, v Moskve otvárajú bary a nočné kluby: „Konečne! Toto je sviatok!“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Hoci sa karanténne opatrenia v európskych krajinách naďalej sprísňujú, moskovské úrady povolili reštauráciám obnoviť nočnú prevádzku. Virológovia sa domnievajú, že ide o oprávnené rozhodnutie, ktoré nepovedie k zvýšeniu výskytu ochorení. Pre návštevníkov týchto zariadení je návrat nočného života do hlavného mesta skutočným sviatkom, uvádza Euronews.

Zatiaľ čo mnoho európskych krajín sprísňuje karanténne opatrenia v boji proti šíreniu pandémie koronavírusu, moskovské úrady povolili reštauráciám a klubom obsluhovať návštevníkov po 23. hodine.

Podľa názoru mnohých ruských virológov je zrušenie zákazu nočnej prevádzky barov v hlavnom meste v zásade logické a oprávnené a nepovedie k zvýšeniu výskytu ochorení. Pre mladých ľudí je to skutočný sviatok.

„Myslím, že je to správne! Nakoniec boli otvorené všetky zariadenia. Myslím si, že to bol hlúpy nápad zatvoriť všetkých doma. Ľudia sú už unavení a chcú sa baviť!“

„Dnes je náš sviatok – urobili sme všetky skúšky za semester. A všetky bary sa otvorili pre nás! A my pijeme!“

„Som naozaj nadšený! Nadšený, že sa všetko otvorilo! Konečne, konečne!“

Od 13. novembra minulého roka boli prevádzky reštaurácií a ďalších miest nočného života v Moskve obmedzené. Podľa názoru odborníkov možnosť pracovať po 23. hodine pomôže reštauračnému priemyslu. Dodržiavanie pravidiel sociálneho dištancovanie a hygienických noriem však nikto nezrušil.