Zo sveta

Rusi odtajnili video z testovania najväčšej nukleárnej bomby na svete

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ruská štátna spoločnosť pre atómovú energiu Rosatom vydala video 20.augusta na pamiatku 75. výročia ruského jadrového priemyslu.

Vo videu môžeme vidieť vodíkovú bombu TSAR (RDS-220), ktorú vyrobil ZSSR so silou 50 miliónov TNT náloží.

Bomba bola približne 12-krát silnejšia ako bomba zhodená na Hirošimu. Dodnes ide o najväčšiu človekom vyvolanú explóziu v histórii. Bombu TSAR vypustili z výšky 10 000 metrov a aktivovala sa o 5,5 kilometra nižšie. Ohnivá guľa, ktorú bomba vytvorila, mala priemer vyše 9 kilometrov, atómový hríb vystúpal až do výšky 64 kilometrov.

Výbuch môžete vo videu sledovať v čase 22:43

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *