Zo sveta

Rusi majú vakcínu proti Covid-19. Vyskúšala ju Putinova dcéra, prvé dni mala teplotu

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Ruský prezident Vladimír Putin informoval o prvej registrácii vakcíny proti koronavírusu v Ruskej federácii. Ruské ministerstvo zdravotníctva tak zaregistrovalo prvú vakcínu proti koronavírusu na svete. Ide o vakcínu z Národného výskumného centra N. F. Gamaleje.

„Pokiaľ viem, tak dnes ráno bola zaregistrovaná prvá vakcína na svete proti novému koronavírusu,“ uviedol Putin na stretnutí s členmi vlády.

Požiadal ministra zdravotníctva Michaila Muraška, aby o tom viac informoval. „Aj keď viem, že funguje dosť efektívne, vytvára odolnú imunitu, tak opakujem, že vakcína prešla všetkými potrebnými kontrolami,“ poznamenal ruský prezident.

Ten taktiež dodal, že jeho dcéra sa nechala touto vakcínou zaočkovať.

„Jedna z mojich dcér sa nechala zaočkovať. V tomto zmysle sa tak podieľala na experimente. Po prvej dávke mala teplotu 38 stupňov, ďalší deň potom 37 a niečo, to je všetko, „povedal.

Minister zdravotníctva konštatoval, že u vakcíny proti koronavírusu budú pokračovať klinické testovania, ktorých sa zúčastňujú tisíce ľudí. K tomu dodal, že Rusko je v podstate prvou krajinou, ktorá zaregistrovala vakcínu proti novému koronavírusu.

„Ďakujem každému, kto pracoval na prvej vakcíne proti koronavírusu. Jedná sa o veľmi dôležitý krok pre celý svet, „uviedol ruský prezident.

Vysoká účinnosť a bezpečnosť

K novej vakcíne povedal niekoľko slov aj ruský minister zdravotníctva Michail Muraško. „Podľa výsledkov preukázala vakcína vysokú bezpečnosť a účinnosť. Pri všetkých dobrovoľníkoch sa vyvinuli vysoké stupne protilátok covidu-19, pritom nikto z nich nevykazoval závažné komplikácie imunizácie. Podľa výsledkov expertízy a údajov z klinických štúdií dospeli odborníci ministerstva zdravotníctva k tomu, že dnes bolo prijaté rozhodnutie o štátnej registrácii vakcíny proti novému typu koronavírusu, ktorá bola vyvinutá Gamalejovým centrom,“ uviedol Muraško na stretnutí ruského prezidenta s kabinetom.

Prezident Putin zase dúfa, že aj ďalšie krajiny, rovnako ako Rusko, vyvinú vakcínu proti koronavírusu. „U nás došlo k prvej registrácii. Dúfam, že aj u našich kolegov za hranicami bude práca postupovať vpred a na trhu, na svetovom trhu liekov a vakcín sa objaví dostatočné množstvo liečiv, „uviedol.

Hromadná výroba

„Dúfam, že v blízkej budúcnosti budeme môcť zahájiť hromadnú výrobu, čo je dôležité – hromadnú výrobu tohto preparátu. Aby každý, kto chce, a to musí byť samozrejme dobrovoľné, už som to niekoľkokrát hovoril, že všetci, ktorí chcú, potom môžu využiť práce a úspechov našich špecialistov, našich vedcov, „uviedol Putin.

Okrem toho aj zablahoželal všetkým, ktorí pracovali na výrobe vakcíny a dosiahli výsledok. Poznamenal, že práca na vytváraní vakcíny v Rusku pokračujú a poprial všetkým veľa úspechov.

„To hlavné je samozrejme to, aby sme v budúcnosti mohli zabezpečiť bezpodmienečnú bezpečnosť tejto vakcíny a jej účinnosť. Dúfam, že tomu aj tak bude, „dodal.

Vývoj ruskej vakcíny proti koronavírusu

Už skôr ruský minister zdravotníctva Michail Muraško uviedol, že hromadné očkovanie by v Rusku malo začať v októbri. Všetky náklady budú hradené zo štátneho rozpočtu.

Klinické testovanie vakcíny, vyvinuté Národným výskumným centrom epidemiológie a mikrobiológie akademika Nikolaja Gamaleje, začali na lekárskej univerzite I. M. Sečenova 18. júna.

Bezpečnosť vakcíny bola potvrdená v štúdii zahŕňajúcej 38 dobrovoľníkov. Bolo zistené, že všetci tí, ktorí vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu voči infekcii. Prvá skupina dobrovoľníkov bola prepustená 15. júla, druhá 20. júla.

Štátne vedecké centrum virológie a biotechnológie Vektor pri Rospotrebnadzor (Federálna služba pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľov a dobrých životných podmienok) tiež pripravuje svoj liek proti infekcii. Generálny riaditeľ inštitúcie Rinat Maksjutov uviedol, že uvedenie vakcíny do výroby je naplánované na november.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *