Rus zabil pedofila, ktorý mu znásilnil dcéru. Ľudia a celebrity žiadajú jeho oslobodenie: "Zabil parchanta!" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rus zabil pedofila, ktorý mu znásilnil dcéru. Ľudia a celebrity žiadajú jeho oslobodenie: “Zabil parchanta!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruskom hýbe prípad zabitého pedofila, ktorý sa odohral v Samarskej oblasti. Toho mal pripraviť o život otec, ktorý zistil, že mu znásilnil osemročnú dcéru. Na stranu pomstiteľa sa postavili miestni obyvatelia aj známe osobnosti a požadujú, aby nebol stíhaný pre vraždu. O prípade informovali ruské médiá.

Raketový inžinier Vjačeslav M. popíjal so svojím priateľom Olegom Svidorovem. V priebehu večera zistil, že má Svidorov v mobile video, na ktorom znásilňuje jeho osemročnú dcéru. Keď chcel otec muža, ktorý bol blízkym priateľom rodiny a pravidelne strážil jeho deti, so zistením konfrontovať, Svidorov utiekol. Vjačeslav všetko oznámil na políciu a tá vyhlásila po pedofila pátranie.

Následne sa ale naštvaný otec rozhodol vziať spravodlivosť do vlastných rúk. Svidorova vypátral skôr ako polícia a zabil ho. Jeho telo bolo nájdené v lese približne týždeň po incidente medzi oboma mužmi. Viačeslav bol zadržaný políciou a obvinený z vraždy. Pri výsluchu potom tvrdil, že sa Svidorov počas hádky sám nabodol na jeho nôž a že nemal v úmysle ho zavraždiť, uvádza stanica NTV.

Počas vyšetrovania vyšlo najavo, že Svidorov sexuálne obťažoval viac detí z okolia. V jeho mobile boli nájdené ďalšie videá, na ktorých mal znásilňovať dievčatá vo veku 6 a 11 rokov. Podľa policajtov pedofil napádal deti už päť rokov pred tým, než Vjačeslav objavil nahrávku so znásilnením jeho dcéry.

Za Vjačeslava sa postavili obyvatelia dediny Pribrezhny. “Nie je to vrah. Chránil svoju dcéru aj naše deti, “uviedol podľa Daily Mailu jeden z nich. Zarážajúce je, že o aktivitách pedofila nemal nikto v dedine, kde stojí len 66 domov, ani tušenie. “Musel byť opitý. Stále s ním nechávali svoje deti. Vždy keď sa vrátil z stráženie, bol normálny, mal dobrú náladu, “uviedla napríklad matka násilníka. Podľa ďalších dedinčanov bol Svidorov spoločenský a nekonfliktný človek, informuje web denníka Moskovskij Komsomolets. Nikto tiež nechápe, prečo zneužité deti nič nepovedali.

Podporu našiel Vjačeslav aj u známych osobností ďaleko za hranicou Samarskej oblasti, kde sa prípad stal. Napríklad známa novinárka a bývalá kandidátka na ruskú prezidentku Xenija Sobčaková podľa webu Daily Mail uviedla, že “všetci rodičia stoja za Vjačeslavom”. A pridali sa ďalší.

“Ak videá dokazujú ten zločin, konal otec dievčaťa zle? Každý normálny rodič, matka alebo otec, by toho pedofila roztrhal na kusy priamo na mieste. Ochrániť dieťa je priama zodpovednosť každého rodiča, “napísala v príspevku diskutujúci Anna Plechanov. “Je dobre, že zabil toho parchanta, pretože podľa našich zákonov by išiel do väzenia tak na osem rokov, možno menej, a potom by bol zase vonku,” stojí v ďalšom príspevku.

Čo bude s Vjačeslavom ďalej, zatiaľ nie je jasné. Vyšetrovanie stále prebieha. Policajti okrem smrti Svidorova vyšetrujú aj tri prípady sexuálneho obťažovania detí na základe nahrávok, ktoré u zabitého pedofila našli.