Zo sveta

Rozhodli sa motivovať na očkovanie! Po vakcíne môžu vyhrať mixér alebo dostanú chleba

Aj na Slovensku bude podľa všetkého ťažké zaočkovať vôbec viac ako polovicu obyvateľov. Silná mediálna kampaň zdá sa úplne nestačí. V ruskom meste Ufa sa však rozhodli na to pomocou odmien. Ak sa necháte zaočkovať, môžete vyhrať niekoľko cien.

Všetci, ktorí sa nechali zaočkovať, dostanú špeciálny QR kód a sú zaradení do losovania o ceny. Medzi hlavné výhry patria mestské byty alebo luxusné mobilné telefóny. Tamojší minister zahraničia Maxim Zabelin si pochvaľuje, že záujem o vakcináciu naozaj vzrástol. Rusi sú všeobecne k očkovaniu ale skôr skeptickí, prvú dávku ich dostalo zatiaľ len 14 miliónov, vakcínu Sputnik V odmietajú takmer dve tretiny obyvateľov.

Očkovaný človek má ďalej nárok napríklad na ponorný mixér, zľavu na alkohol, zapožičanie videohier alebo dostane lístok do lotérie, v ktorej môže vyhrať spomínaný byt či telefón. V iných ruských mestách zase ponúkajú za očkovanie zmrzlinu zadarmo, v Izraeli sa rozdáva Coca-Cola, alkoholické aj nealkoholické nápoje, bochníky chleba, pizza alebo ďalšie pečivo.