Rozhodli sa motivovať na očkovanie! Po vakcíne môžu vyhrať mixér alebo dostanú chleba - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rozhodli sa motivovať na očkovanie! Po vakcíne môžu vyhrať mixér alebo dostanú chleba

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Aj na Slovensku bude podľa všetkého ťažké zaočkovať vôbec viac ako polovicu obyvateľov. Silná mediálna kampaň zdá sa úplne nestačí. V ruskom meste Ufa sa však rozhodli na to pomocou odmien. Ak sa necháte zaočkovať, môžete vyhrať niekoľko cien.

Všetci, ktorí sa nechali zaočkovať, dostanú špeciálny QR kód a sú zaradení do losovania o ceny. Medzi hlavné výhry patria mestské byty alebo luxusné mobilné telefóny. Tamojší minister zahraničia Maxim Zabelin si pochvaľuje, že záujem o vakcináciu naozaj vzrástol. Rusi sú všeobecne k očkovaniu ale skôr skeptickí, prvú dávku ich dostalo zatiaľ len 14 miliónov, vakcínu Sputnik V odmietajú takmer dve tretiny obyvateľov.

Očkovaný človek má ďalej nárok napríklad na ponorný mixér, zľavu na alkohol, zapožičanie videohier alebo dostane lístok do lotérie, v ktorej môže vyhrať spomínaný byt či telefón. V iných ruských mestách zase ponúkajú za očkovanie zmrzlinu zadarmo, v Izraeli sa rozdáva Coca-Cola, alkoholické aj nealkoholické nápoje, bochníky chleba, pizza alebo ďalšie pečivo.